Słowenia zremisowała z Danią w pierwszej rundzie Euro 2024 (wideo)

Słoweńcy odpowiedzieli na bramkę Christiana Eriksena bramką Erika Janžy.

Reprezentacje Słowenii i Danii zremisowały w meczu pierwszej rundy grupy C ostatniej rundy rozgrywek Euro 2024. Mecz na Stuttgart Arena w Stuttgarcie zakończył się wynikiem 1:1.

Duńczycy objęli prowadzenie w 17. minucie meczu. Po wrzucie z autu Jonas Wind pięknie podał piłkę do Christiana Eriksena, który jednym dotknięciem oddał strzał w dalszy róg.

Należy pamiętać, że był to pierwszy mecz Eriksena na Mistrzostwach Europy, odkąd doznał kontuzji zawał sercapodczas meczu Euro 2020 z Finlandią.

Dokładnie 1100 dni po tym strasznym incydencie Christian ponownie wszedł na boisko w meczu o mistrzostwo kontynentu i strzelił pierwszego gola swojej drużyny w turnieju.

Zespół Kaspera Julmanna nie zdołał jednak utrzymać zwycięstwa. W 77. minucie Słoweńcy wyrównali – strzałem z dystansu Erik Janzha trafił duńskiego obrońcę, od którego piłka wpadła do siatki bramki Kaspera Schmeichela.

Recenzja meczu mecz Słowenia – Dania

W kolejnym meczu pierwszej rundy Quartet C, Serbia i Anglia będzie walczyć (16 czerwca, początek o 22:00 czasu kijowskiego).

W drugiej rundzie mistrzostw Europy Słoweńcy spotkają się z Serbami, a Duńczycy zmierzą się z Brytyjczykami. Obydwa mecze odbędą się 20 czerwca.

Dwa najsilniejsze drużyny z każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału.