Reprezentacja Holandii odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Polską w pierwszej rundzie Euro 2024 (wideo)

"Pomarańczowy” jako pierwszy ominął piłkę, ale udało mu się wrócić.

Drużyna Holandiipokonała reprezentację Polski w meczu pierwszej rundy grupy D ostatniej części Euro -2024. Mecz na Volksparkstadion w Hamburgu zakończył się wynikiem 1:2.

Polacy nieoczekiwanie objęli prowadzenie już na początku meczu. W 16. minucie Piotr Zieliński oddał rzut rożny, który Adam Buksa zakończył główką w najbliższy słupek.

Zespół Ronalda Koemana odbił się w 29. minucie – po strzale Cody'ego Gakpo zza pola karnego odbita od polskiego obrońcy znalazła się w siatce bramki Wojciecha Szczęsnego.

A Pomarańczowi strzelili decydującego gola w 83. minucie. Wout Weghorst jednym dotknięciem zza pola karnego posłał piłkę do polskiej bramki.

Recenzja meczu Polska – Holandia

W kolejnym meczu pierwszej rundy Quartet D zmierzą się Austria i Francja (17 czerwca, początek o 22:00 czasu kijowskiego).< /p>

W drugiej rundzie mistrzostw Europy Polacy zmierzą się z Austriakami, a Holendrzy z Francuzami. Obydwa mecze odbędą się 21 czerwca.

Dwa najsilniejsze drużyny z każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału.