Bramka Bellinghama zapewniła Anglii zwycięstwo nad Serbią w pierwszym meczu Euro 2024 (wideo)

Drużyna Garetha Southgate'a ledwo wygrała mecz otwarcia Mistrzostw Europy

Reprezentacja Angliipokonała Serbię w meczu pierwszej rundy grupy C finałowej części Euro 2024. Mecz na AufSchalke Arena w Gelsenkirchen zakończył się wynikiem 0:1.

Jedynego gola w tym spotkaniu zespół Garetha Southgate'a strzelił w 13. minucie. Jude Bellingham głową skierował piłkę do bramki po podaniu z prawej strony Bukayo Saki.

Po bramce padła bramka „Trzy Lwy zaczęły grać niezwykle pragmatycznie, za co niemal zapłaciły cenę. Serbom nie udało się jednak strzelić przynajmniej gola, Brytyjczykom udało się utrzymać minimalne zwycięstwo.

Recenzja meczu Serbia – Anglia

W kolejnym meczu pierwszej rundy Quartetu C reprezentacja Słowenii remisowała z drużyną Danii ( 1:1).

Tym samym po pierwszej rundzie Anglia prowadzi w swojej grupie z 3 punktami. Następna w kolejce była Słowenia i Dania, które zdobyły po jednym punkcie. Serbia jest ostatnia bez punktów.

W drugiej kolejce W grupie W rundzie mistrzostw Europy Słoweńcy spotkają się z Serbami, a Duńczycy zmierzą się z Brytyjczykami. Obydwa mecze odbędą się 20 czerwca.

Dwa najsilniejsze drużyny z każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału.