Włosi nie zdobyli najszybszego gola w historii Euro, ale pokonali Albanię (wideo)

"Squadra Azzurra” Obrona tytułu mistrza Europy rozpoczęła się od zdecydowanego zwycięstwa.

Reprezentacja Włoch pokonała Albanię w pierwszej rundzie mecz Euro 2024 strong> w Grupie B. Mecz na stadionie Signal Iduna Park w Dortmundzie zakończył się wynikiem 2:1.

The Albańczycy zszokowali aktualnych mistrzów Europy, strzelając gola w pierwszej minucie meczu. Włoski obrońca Federico Dimarco wykonał nieudany rzut we własne pole karne, co natychmiast wykorzystał Nedim Bajrami, który posłał piłkę w najbliższy górny róg.

Bajrami strzelił gola w 23. sekundzie meczu . To najszybszy gol w historii mistrzostw Europy. Albańczyk pobił rekord ustanowiony na Euro 2004 przez Rosjanina Dmitrija Kirichenkę, który zdobył bramkę w 67. sekundzie w meczu z Grecją.

Zespół Luciano Spallettiego szybko jednak odpowiedział na nietrafioną bramkę. W 11. minucie wyrównanie w grze przywrócił Alessandro Bastoni, wykańczając dośrodkowanie Lorenzo Pellegriniego.

Po kolejnych pięciu minutach Squadra Azzurra była już na prowadzeniu. Nicolo Barella oddał celny strzał spoza pola karnego, który ostatecznie okazał się zwycięski, bo drużyny nie zdobyły już więcej bramek.

Recenzja meczu Włochy – Albania

Zostaną dodane wkrótce.

W kolejnym meczu pierwszej rundy Kwartetu B reprezentacja Hiszpanii pokonała Chorwację wynikiem 3: 0.

I tak bazując na wynikach pierwszych meczów Hiszpanie i Włosi prowadzą w grupie mając po trzy punkty. Albańczycy i Chorwaci pozostają z zerem w tabeli punktacji.

W drugiej rundzie tego kwartetu Chorwacja zmierzy się z Albanią (19 czerwca), a Hiszpania z Włochami (20 czerwca).

< p> Dwie najsilniejsze drużyny z każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału.