Reprezentacja Szwajcarii pokonała Węgry na początku Mistrzostw Europy 2024 (wideo)

"Krzyżowcy” zrównała się punktami z reprezentacją Niemiec.

Reprezentacja Szwajcarii pokonała reprezentację Węgier w meczu pierwszej rundy Euro 2024 strong> w Grupie A. Mecz na stadionie RheinEnergie w Kolonii zakończył się wynikiem 1:3.

Podopieczni Murata Yakina objęli prowadzenie już na początku meczu – Kwadwo Dua w 12. minucie wykorzystał doskonałe podanie Michela Aebischera i podjął walkę sam na sam z bramkarzem.

Przed przerwą , „krzyżowcy” podwoili prowadzenie w punktacji. W 45. minucie Aebischer precyzyjnie oddał strzał w dalszy róg spoza pola karnego.

W drugiej połowie Węgrzy zdołali zmniejszyć przewagę – w 66. minucie bramkę zdobył Barnabas Varga główką po dośrodkowaniu w dalszy słupek, które wykonał Dominik Szoboszlai.

Jednak pod koniec meczu Szwajcar zdobył trzecią bramkę i usunął kwestię zwycięzcy. W doliczonym czasie gry, w 90. + 3. minucie, bramkę zdobył Brel Embolo.

Recenzja meczu Węgry – Szwajcaria

Przypomnijmy, że dzień wcześniej odbył się kolejny mecz pierwszej rundy Kwartetu A: reprezentacja Niemiec w meczu otwarcia Euro 2024 rozbiła Szkocję (5:1).

Tym samym po pierwszej rundzie Niemcy i Szwajcaria prowadzą w tej grupie, zdobywając po trzy punkty. Węgry i Szkocja pozostają bez punktów kwalifikacyjnych.

W drugiej rundzie rundzie kwartetu A Węgry zmierzą się z Niemcami, a Szwajcaria ze Szkocją. Obydwa mecze odbędą się 19 czerwca.

Dwa najsilniejsze drużyny z każdej grupy, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału.