Hiszpania pokonała Chorwację na początku Euro 2024 historycznym rekordem 16-letniego geniusza (wideo)

„Czerwona Furia” rozpoczęła mistrzostwa kontynentalne od niezwykle pewnego zwycięstwa.

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Chorwację w meczu pierwszej rundy < strong>Euro 2024 w Grupie B. Mecz na Stadionie Olimpijskim w Berlinie zakończył się wynikiem 3:0.

Zespół Luisa De la Fuente zapewnił sobie zwycięstwo wynik w pierwszej połowie, strzelając trzy gole przeciw bramce przeciwnika.

W 29. minucie wynik meczu otworzył Alvaro Morata, który po remisie sam na sam z chorwackim bramkarzem Dominikiem Livakoviciem. świetne podanie pionowe od Fabiana Ruiza.

Trzy minuty później Ruiz dołożył do swojej asysty gola – pomocnik PSG poradził sobie z Luką Modriciem przy wejściu na pole karne i oddał perfekcyjnie niski strzał w prawy róg.

Przed gwizdkiem na przerwę wynik stał się zatrważający. Znajdujący się na skraju pola bramkowego Dani Carvajal odpowiedział na serwis Lamina Yamala i posłał piłkę do siatki.

Przypomnijmy, że Yamal w wieku 16 lat i 338 dni został najmłodszym zawodnikiem w historii Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Pobił rekord Polaka Kacpra Kozłowskiego (17 lat i 246 dni), który ustanowił na Euro 2020.

W drugiej połowie Hiszpanie zwolnili, a Chorwaci desperacko próbowali zmniejszyć przewagę. W 78. minucie bramkarz Red Fury Unai Simon popełnił błąd przy własnej bramce, podając piłkę Lovro Maierowi. W rezultacie Rodri był zmuszony zestrzelić Bruno Petkovicia we własnym polu karnym, co sędzia podyktował rzut karny.

Jednak Simon doszedł do siebie i sparował strzał Petkovicia z 11 metrów. Pierwszy na mecie był Ivan Perisic, który podał piłkę do pustej siatki dla Petkovicia. Ostatecznie zdobył bramkę, lecz po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) bramkę uznano ze względu na spalonego.

Recenzja meczu Hiszpania – Chorwacja

W kolejnym meczu pierwszej rundy Quartetu B zmierzą się Włochy i Albania (15 czerwca, początek o 22:00 Kijów czasu).

W drugiej rundzie kwartetu B Chorwacja zmierzy się z Albanią (19 czerwca), a Hiszpania z Włochami (20 czerwca).

Dwa najlepsze zespoły z każdego kwartet, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansuje do 1/8 finału.