Reprezentacja Niemiec fenomenalnie rozgromiła Szkocję w meczu otwarcia Euro 2024 (wideo)

Przez całą drugą połowę Szkoci grali w mniejszości.

Reprezentacja Niemiec pokonała reprezentację Szkocji w meczu otwarcia finałowego turnieju Euro 2024. Mecz na Allianz Arena w Monachium zakończył się wynikiem 5:1.

Właściciel mistrzostw kontynentalnych usunął pytanie o zwycięzcę meczu w pierwszej połowie , trafiając trzykrotnie do bramki przeciwnika.

W 10. minucie Florian Wirtz otworzył wynik meczu. Nowo koronowany mistrz Niemiec Bayer Leverkusen strzelił gola strzałem spoza pola karnego po podaniu Joshuy Kimmicha z prawej flanki.

Dzięki temu Wirtz został najmłodszym strzelcem gola w całej historii występów reprezentacji Niemiec na Mistrzostwach Europy. Strzelił gola w wieku 21 lat i 42 dni, pobijając rekord Kaia Havertza.

W 19. minucie podopieczni Juliana Nagelsmanna wypracowali sobie przewagę – Jamal Musiala wbił piłkę pod poprzeczkę, wykorzystując podanie Havertza .

< p>Pod koniec pierwszej połowy Niemcy zdobyli trzecią bramkę. Obrońca szkockiej drużyny Ryan Porteous rzucił się prosto pod nogi Ilkaya Gundogana we własnym polu karnym – po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) sędzia podyktował rzut karny, a sprawcę ukarał prostą czerwoną kartką. Havertz spokojnie pokonał bramkarza z 11 metrów.

W drugiej połowie Bundesteam wykorzystał przewagę liczebną i zdobył czwartego gola. W 68. minucie Niklas Füllkrug, który wszedł na boisko z ławki pięć minut wcześniej, celnie strzelił spoza pola karnego w dalszy górny róg.

W 76. minucie Füllkrug był bliski zdobycia podwójnej bramki , ale po tym, jak znajdował się na pozycji spalonej, wprowadził piłkę do bramki Szkotów.

Pod koniec meczu drużynie Steve’a Clarke’a udało się strzelić prestiżowego gola. Po rzucie wolnym w 87. minucie piłka Antonio Rudigera wpadła do siatki bramki Manuela Neuera.

Jednak ostatnie słowo w tym meczu nadal należało do gospodarzy mistrzostw Europy. W doliczonym czasie gry, w 90.+3. minucie, Emre Can przyjął piłkę od Thomasa Müllera i idealnie strzelił pod prawy słupek z półkola pola karnego.

Recenzja meczu Niemcy – Szkocja

Oprócz Niemców i Szkotów w Kwartecie A, który zmierzy się bezpośrednio z Niemcami i Szkotami, rywalizować będą Węgry i Szwajcaria mecz rundy otwarcia w sobotę 15 czerwca (start o godzinie 16:00 czasu kijowskiego).

Do grupy awansują dwa najsilniejsze zespoły z każdej grupy oraz czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc. 1/8 finału.