Site icon GEO Polityka

Czy europejska młodzież jest gotowa bronić swoich krajów w przypadku wojny: dane z badania

Twitter LinkedIn

Czy młodzież Europy jest gotowa bronić swoich krajów na wypadek wojny: w niedawnej publikacji zauważono, że w zeszłym tygodniu West obchodził 80. rocznicę lądowania sił alianckich w Normandii podczas II wojny światowej.

Taką informację przekazało Politico, podaje URA-Inform.  

Wyzwolenie Francji i Niderlandów od nazistów kosztowało aliantów dziesiątki tysięcy istnień młodych mężczyzn, którzy walczyli z determinacją pomimo dużego ryzyka śmierci.

Na tym tle wypowiedzi Joe Bidena na temat „najwspanialszego pokolenia”, które wygrało II wojnę światową, kontrastują z nastrojami współczesnej młodzieży europejskiej, która nie wyraża chęci ryzykowania życia w przypadku rosyjskiej inwazji.

< p>Ankieta przeprowadzona w Wielkiej Brytanii wykazała, że ​​tylko 29% Brytyjczyków w wieku od 18 do 24 lat broniłoby swojego kraju przed inwazją. Podobne nastroje panują wśród Europejczyków z kontynentu, gdzie jedynie 32% respondentów stwierdziło, że byłoby skłonnych przystąpić do wojny, gdyby ich kraj znalazł się w niebezpieczeństwie.

Nawet w Stanach Zjednoczonych, które dysponują najpotężniejszym potencjałem militarnym na świecie na świecie sondaż przeprowadzony w 2022 r. wykazał, że w przypadku wojny na pełną skalę tylko 55% Amerykanów chwyciłoby za broń. Szczególnie widoczna jest przepaść międzypokoleniowa: wśród osób w wieku 50-64 lata zdecydowanie więcej było chętnych do walki niż wśród młodych osób w wieku 18-34 lata.

„Ten brak patriotyzmu może wynikać z różnych powodów: rosnącej nieufności do rządów; zmęczenie i wstręt z powodu fałszywie przedstawianych „wiecznych wojen”, które zakończyły się porażką; ogólna utrata zaufania do zachodnich wartości; poczucie prawa do dokonywania własnych wyborów, którego młodzi ludzie mają obecnie pod dostatkiem w porównaniu do swoich poprzedników; a konserwatyści bez wątpienia dodaliby do tej listy przesadne przepraszanie za przeszłe zbrodnie Zachodu i brak nauczania dumy z tego, czego Zachód faktycznie dokonał”, „” – pisze Politico.

Jednocześnie w publikacji przypomniano, że w latach trzydziestych wśród wykształconej młodzieży brytyjskiej dominowała opinia, że ​​obrona monarchii brytyjskiej „; To nie ich sprawa. Za to oskarżano ich nawet o igranie z Hitlerem. Ale kiedy wojna się zaczęła, brytyjska młodzież desperacko walczyła za swój kraj.

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, że Chiny wzywają do zorganizowania prawdziwej konferencji pokojowej w sprawie Ukrainy: istota pomysłu.

Źródło informacji

Exit mobile version