Site icon GEO Polityka

Zełenski wymienił największą przewagę strategiczną Sił Zbrojnych Rosji w czasie wojny

Przywódca państwa Władimir Zełenski wymienił największą zaletę armii Federacji Rosyjskiej w wojnie z naszym krajem, która pomaga najeźdźcom niszczyć życie naszych obywateli i posuwać się na front.

11 0

Zdjęcie – REUTERS/Edgar Su

We wtorek 11 czerwca podczas ceremonii otwarcia Konferencji Odbudowy Ukrainy-2024 w Berlinie ukraiński przywódca powiedział, że największą przewagą „drugiej armii świata” nad Siłami Zbrojnymi Ukrainy jest dziś dominacja na niebie, Jak podaje NBN.

Według głowy państwa siły okupacyjne Putina dzięki przewadze nad Ukrainą w powietrzu niszczą życie jej obywateli, siejąc terror za pomocą rakiet i bomb. Ponadto dominacja w przestrzeni powietrznej pozwala najeźdźcom posuwać się naprzód na froncie.

Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu w wywiadzie dla amerykańskiej publikacji prezydent powiedział, że siły okupacyjne Putina również mają przewagę w wojnie z naszymi kraju dzięki zgromadzonym zapasom rakiet S-300 i KAB. Zełenski wyjaśnił, że rosyjskie siły zbrojne codziennie używają tej broni do ataków na Ukrainę, w szczególności do ostrzeliwania Charkowa.

nbnews.com.ua

Exit mobile version