Reprezentacja Ukrainy z kontuzją Mikolenko pokonała Mołdawię w ostatnim sparingu przed Euro 2024 (wideo)

Zespół Siergieja Rebrowa zdobył przeciwko przeciwnikowi cztery czyste konto. piłkę.

Reprezentacja Ukrainy pokonała reprezentację Mołdawii w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem turnieju finałowego < strong>Euro 2024 >. Spotkanie na stadionie Zimbru w Kiszyniowie zakończyło się wynikiem 0:4 na korzyść drużyny Siergieja Rebrova.

Niebiesko-Żółci objęli prowadzenie już w 2. minucie meczu . Nikołaj Matwienko głową skierował piłkę w środek pola, po czym Roman Jaremczuk wykorzystał błąd w obronie przeciwnika i strzelił w lewą „dziewiątkę”.

Ten gol był 15. golem Jaremczuka w reprezentacji Ukrainy koszulka drużyny. W tym wskaźniku dogonił Rebrova. Roman rozegrał swój 50. mecz w reprezentacji.

Główny nieprzyjemny moment tego meczu miał miejsce w połowie pierwszej połowy. Obrońca reprezentacji Ukrainy Witalij Mykolenko w 30. minucie był zmuszony opuścić boisko z powodu kontuzji. Zamiast tego wszedł Alexander Zinchenko.

Jeszcze przed przerwą Ukraińcy podwoili prowadzenie. W 43. minucie Wiktor Cygankow zmierzył się sam na sam z Gieorgijem Sudakowem i posłał piłkę w dalszy róg spoza pola karnego.

W przerwie Rebrov dokonał zmiany – na boisko zamiast Jaremczuka wszedł Artem Dovbik. Napastnik hiszpańskiej Girony strzelił gola bardzo szybko – w 49. minucie Dovbik otrzymał podanie od Sudakowa i strzelił w najbliższy róg. Dla niego jest to dziesiąty gol zdobyty dla reprezentacji Ukrainy.

W 55. minucie nasz zespół raz strzelił gola w czwartej kwarcie. Sudakov pięknie zagrał z Dovbikiem i posłał piłkę w dalszy róg z prawego skrzydła pola karnego.

Recenzja meczu Mołdawia – Ukraina

Zostanie dodane wkrótce.

Dla „niebiesko-żółtych” był to trzeci z trzech meczów sparingowych przed rozpoczęciem mistrzostw kontynentalnych. W pierwszym meczu kontrolnym ukraińska drużyna 3 czerwca w Norymberdze zremisowała z Niemcami (0:0), a następnie 7 czerwca w Warszawie przegrała z Polską (1:3 p>

Mecze finału Euro). Turniej 2024 odbędzie się w Niemczech od 14 czerwca do 14 lipca.

Reprezentacja Ukrainy na mistrzostwach kontynentalnych zagra w grupie E, gdzie jej przeciwnikami będą Rumunia, Słowacja i Belgia. Zespół Rebrova rozpocznie turniej 17 czerwca od meczu z Rumunią w Monachium.

Wcześniej informowaliśmy, że bukmacherzyocenili szanse reprezentacji Ukrainy na wyjście z grupy i wygranie Euro 2024.