Reprezentacja Holandii odniosła miażdżące zwycięstwo w ostatnim sparingu przed Euro 2024 (wideo)

Podopieczni Ronalda Koemana strzelili cztery gole bez odpowiedzi w meczu z Islandczykami.

Reprezentacja Holandii pokonała reprezentację Islandii w meczu towarzyskim przygotowującym do turnieju finałowego Euro 2024. Mecz w Rotterdamie zakończył się wynikiem 4:0.

Gospodarze objęli prowadzenie w 23. minucie po golu Javi Simonsa.

Po golu break, podopieczni Ronalda, Koeman, jeszcze trzy razy trafili w bramkę przeciwnika. Virgil Van Dijk strzelił gola w 49. minucie, Donyell Malen strzelił gola w 79. minucie, a Wout Weghorst zakończył grę w doliczonym czasie gry.

Recenzja meczu Holandia – Islandia

strong>

Dla Holenderki to był ostatni sparing przed Euro 2024. W ostatnim meczu testowym drużyna Koemana 6 czerwca pokonała Kanadę (4:0).

Na mistrzostwach kontynentalnych Pomarańczowi zagrają w grupie D z Polską (16 czerwca), Francją (21 czerwca) i Austria (25 czerwca)).

Islandia poprzednio rewelacyjnie pokonali Anglię (1:0) w towarzyskim meczu na Wembley. Wyspiarze ominą zbliżające się Mistrzostwa Europy, ponieważ w finale eliminacji play-off przegrali z Ukrainą (1:2).

Wcześniej informowaliśmy, że bumacherzy wymienili faworytów Euro 2024 mocny>.