Site icon GEO Polityka

Pomoc USA zmieniła sytuację na froncie na Ukrainie, – Pentagon

Pomoc Stanów Zjednoczonych pozwoliła siłom ukraińskim kontrolować ofensywę wojsk rosyjskich Charkowa, a także zapewnić osłabienie linii obrony.

Dowódca Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych na rzece, generał Patrick Ryder, informuje RBC-Ukraine o wiadomości przesłanej na stronę internetową Pentagonu.

< p>„Rosjanie skutecznie pojednali się w obliczu postępu, który śmierdzi, jaki osiągnięto pod Charkowem” – stwierdził.

Rechnik stwierdził dwa główne osiągnięcia: po pierwsze, Ukraińcy mogą w dalszym ciągu zacieśniać linię frontu, i w inny sposób, że pomoc amerykańska zaczęła docierać do ZSU.

Ryder dodał także, że w tym roku w Brukseli odbędzie się ostatnie spotkanie Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy w formacie „Ramstein”. Uczestnicy spotkania szczegółowo omówią tę kwestię.

Sytuacja w obwodzie charkowskim

Jesienią 2023 roku Stany Zjednoczone zdecydowały się udzielić ZSU pomocy wojskowej, gdyż Izba Reprezentantów USA Kongres nie był w stanie zatwierdzić nowego pakietu pomocy finansowej dla Ukrainy na łączną kwotę 61 miliardów dolarów.

Powodem było to, że spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson nie mógł poddać dokumentu pod głosowanie. Część republikanów domagała się rozważenia pomocy dla Ukrainy poprzez płacenie groszy za ochronę kordonów przed migrantami.

20. kwartału Izba Reprezentantów pochwaliła pakiet pomocy finansowej i zakup ZSU. Po przyjęciu dokumentu przez Senat i podpisaniu go przez prezydenta Joe Bidena.

Armia rosyjska rozpoczęła ofensywę w obwodzie charkowskim. Agresorzy wojskowi przekroczyli granicę i zasypali szereg osiedli, blokując część miasta Wowczańsk.

Dostarczając zapasy pancerza szturmowego, siły obronne były w stanie zapobiec natarciu agresora na Charków.

p>

Na prośbę Kijowa USA pozwoliły Ukraińcom. Wojsko przeprowadzi ataki na terytorium Rosji za pomocą swojego pancerza, oprócz rakiet balistycznych ATACMS. Ataki mogą dotyczyć całego frontu wojskowego w obwodzie charkowskim.

Przy pełnej pomocy Stanów Zjednoczonych Siły Obrony mogą rozpocząć kontrofensywę tego lata.

Warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą można przeczytać na kanaleRBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version