Site icon GEO Polityka

Jest sama przeciwko nam wszystkim – Zełenski mówił o iluzji potęgi Rosji

Głowa państwa Władimir Zełenski powiedział, że „władza” Federacji Rosyjskiej jest iluzją, więc Ukraina i jej sojusznicy w Europie wspólnie mogą zmusić agresywny kraj do zmian i osiągnięcia pokoju w regionie.< /h2> 11 0 < p>

Zdjęcie – AFP/RALF HIRSCHBERGER

Ukraiński przywódca podczas przemówienia w Bundestagu zauważył, że obecnie niektórym wydaje się, że wojna nigdy się nie skończy, a szef Kremla Władimir Putin będzie u władzy na zawsze, ale to złudzenie, – podaje NBN, powołując się na publikację RBC-Ukraina.

Prezydent przypomniał upadek muru berlińskiego. Zdaniem gwaranta, na rok czy dwa przed tym wydarzeniem nikt nie przewidywał, że nastąpi to tak szybko. Jednak dzięki przywództwu polityków i woli narodu mur został zburzony. Zełenski zapewnił, że iluzję co do potęgi Federacji Rosyjskiej może rozwiać także przywództwo, osiągając pokój w Europie.

Jednocześnie, jak przypomniał ukraiński przywódca, kraj agresor ma swoje marzenia i celów, ale sama walczy ze wszystkimi państwami europejskimi Z tego powodu Europa musi zmusić Rosję do zmian. Gwarant dodał, że „nie ma murów, które nie runą”.

W dniach 11–12 czerwca w stolicy Niemiec odbywa się Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy. Podczas swojego przemówienia na konferencji Zełenski mówił o największych wyzwaniach Ukrainy w czasie wojny, wymieniając najważniejsze potrzeby Sił Obronnych.

nbnews.com.ua

Exit mobile version