Site icon GEO Polityka

21Shares: Wolumen obrotu kryptowalutami ETN na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spadł

Według raportu 21Shares całkowity wolumen obrotu obligacjami giełdowymi (ETN) dla Bitcoina i Ethereum na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych (LSE) ledwo przekroczyły 500 000 dolarów

Wolumen obrotu ETN opartymi na Bitcoinie i Ethereum na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych wyniósł 504 880 dolarów, z czego 59% pochodziło z produktów WisdomTree, a 41% z 21Shares. Produkty Invesco nie cieszyły się zainteresowaniem wśród uczestników rynku – wolumeny obrotu nimi okazały się zerowe

Zdaniem analityków handel ETN opartymi na Bitcoinie i Ethereum może zyskać ożywienie, ale dopiero po ich wprowadzeniu. może pracować dla inwestorów detalicznych. Obecnie obligacje będące przedmiotem obrotu giełdowego są dostępne wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych.

Według dyrektora generalnego 21Shares, Alexa Pollacka, na rynku spodziewano się słabego popytu na ETN-y oparte na Ethereum i Bitcoinie.

„Nie możemy się doczekać otwarcia rynku na handel detaliczny w przyszłości. To zmieni zasady gry” – stwierdził.

Szef działu badań CoinShares, James Butterfill, zauważył, że brytyjscy inwestorzy instytucjonalni kierują obecnie kapitał w większe i bardziej płynne europejskie produkty inwestycyjne.

Według Artemic Terminal sektor tokenizowanych aktywów rzeczywistych (RWA) wykazał wzrost o 58% w maju 2024 r., a za nim plasowały się ekosystemy Ethereum i Bitcoin ze wzrostem odpowiednio o 26,1% i 18,2%.

Источник: bits.media

Exit mobile version