Umeblowana Switolina. Kostiuk stał się pierwszą rakietą Ukrainy

Ukraińska tenisistka Marta Kostyuk ustanowiła rekord życiowy i została krajową liderką w rankingu W Inny Związek Tenisowy (WTA).

RBC-Ukraina informuje o tym na oficjalnej stronie organizacji.

21-rzeka ukraińska firma awansowała na 17. miejsce w klasyfikacji kobiet zawodowych . Wyprzedziła najsilniejszą chińską tenisistkę w historii Elinę Switolinę i spadła na 21. pozycję.

Kostyuk ustanowiła nowy rekord. Młoda sportsmenka nigdy wcześniej nie zajmowała tak wysokiego miejsca w rankingach WTA. Co więcej, pokazał inny wynik w cieniu historii Ukrainy. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajęło lato wiosny 2017.

Do pierwszej setki trafiło kolejnych trzech Ukraińców. Dayana Yastremska awansowała o pięć miejsc (27. miejsce), a Angelina Kalinina awansowała o dwa miejsca (46. miejsce). Tim w godzinę ukończył Łesję Tsurenko, która straciła aż 14 pozycji i spadła na 59. miejsce.

Iga Sviontek straciła niekwestionowanego lidera rankingów WTA. Polka zdobyła 11 695 punktów zalikovyh. W walce o drugą pozycję Natal American Cori Gauff pokonała Arinę Sabalenko z Białorusi. Rewelacyjna finalistka Rolanda Garrosa Yasmine Paolina zajęła 7. miejsce.

Przed słowem Swiontek pokonał Paolinę w finale kobiet French Open.

Warunki i ważne informacje o wojnie z Rosją Przeczytaj o Ukrainie w RBC -Ukraiński kanał w Telegramie.