Switolina utraciła status pierwszej rakiety Ukrainy: zaktualizowane rankingi tenisowe WTA i ATP

Marta Kostyuk odebrała Elinie tytuł najwyżej ocenianej ukraińskiej tenisistki .

Stowarzyszenie Tenisa Kobiet (WTA) i Stowarzyszenie Zawodowców Tenisa (ATP) zaktualizowały swoje rankingi na podstawie wyników turnieju Roland Garros-2024. Pierwszą rakietą Ukrainy w kategorii kobiet była Marta Kostyuk, która pokonała Elinę Switolinę.

Po eliminacji w kategorii W 1/8 finału francuska major Switolina spadła o dwa miejsca w rankingu WTA i obecnie zajmuje 21. miejsce.

Kostyuk, mimo porażki w drugiej rundzie French Open, poprawiła swoją pozycję w światowej klasyfikacji o trzy pozycje . Marta awansowała z 20. na 17. miejsce, ustanawiając życiowy rekord.

Polska Iga Szwiatek nadal prowadzi w światowych rankingach, która został zwycięzcą Rolanda Garrosa 2024. Wygrała ten turniej Wielkiego Szlema po raz trzeci z rzędu i czwarty w ciągu ostatnich pięciu lat.

Amerykanka Cori Gauff awansowała na drugie miejsce w rankingach WTA, przesuwając „neutralną” tenisistkę białoruski paszport Aryna Sabalenka na trzecie miejsce.

17. Marta Kostyuk (Ukraina) – 2240 (+3)

21. Elina Switolina (Ukraina) – 2100 (-2)

27. Dayana Yastremskaya (Ukraina) – 1712 (+5)

46. Angelina Kalinina (Ukraina) – 1221 (+2)

59. Łesja Tsurenko (Ukraina) – 1048 (-14)

127. Daria Snigur (Ukraina) – 608 (-4)

134. Julia Starodubcewa (Ukraina) – 557 (+8)

182. Ekaterina Beindl (Ukraina) – 421 (-13)

207. Ekaterina Zavatskaya (Ukraina) – 358 (-6)

Pierwszą rakietą Ukrainy wśród mężczyzn pozostaje Witalij Sachko, który przegrał na początku kwalifikacji do Rolanda Garrosa. W porównaniu z poprzednim rankingiem spadła o osiem pozycji i obecnie zajmuje 203. miejsce.

Na czele rankingu ATP znalazł się Włoch Jannik Sinner, który awansował o jedno miejsce. Hiszpan Carlos Alcaraz po zwycięstwie w finale Rolanda Garrosa 2024 awansował z trzeciego miejsca na drugie.

Z kolei Serb Novak Djokovic, który wycofał się wycofał się przed ćwierćfinałem francuskiego majora< /strong>z turnieju z powodu kontuzji prawego kolana, utracił status pierwszej rakiety świata i obecnie zajmuje trzecie miejsce.