Dramatyczne zakończenie: 17-letni nowicjusz Realu Madryt wywalczył zwycięstwo Brazylii w sparingu z Meksykiem

Gol Endrika w 90+6 minucie przyniósł Selecao zwycięstwo nad nieustępliwym przeciwnikiem.

Brazyliapokonała Meksyk w towarzyskim meczu przygotowującym do turnieju finałowego Copa Ameryka. Spektakularny mecz zakończył się wynikiem 2:3 na korzyść Brazylijczyków.

Już w 5. minucie meczu Andreas Pereira objął prowadzenie dla brazylijskiej drużyny.< /p>

Na początku drugiej połowy Selecao podwoiło swoją przewagę w wyniku – bramkę zdobył Gabriel Martinelli.

Meksykanom udało się jednak ożywić intrygę w tej konfrontacji. W 73. minucie bramkę zdobył Julian Quinones, a w doliczonym czasie gry w 90+2 minucie Guillermo Martinez wyrównał.

Niemniej Brazylijczycy zdołali wywalczyć zwycięstwo w tym znakomitym meczu. W 90+6 minucie autorem decydującego gola był 17-letni napastnik Palmeiras Endrik, uważany za jednego z najzdolniejszych młodych piłkarzy na świecie.

Dodajmy że Endrik zostanie latem zawodnikiem Realu Madryt. Jego transfer kosztował madrycki klub 60 milionów euro, łącznie z potencjalnymi premiami.

Reprezentacja Brazylii swój kolejny mecz towarzyski rozegra 13 czerwca z USA. Na Pucharze Ameryki „żółto-zieloni” zagrają w grupie D z Kostaryką (25 czerwca), Paragwajem (29 czerwca) i Kolumbią (3 lipca).

Meksykanie będą rywalizować w Kwartecie B z Jamajka na Pucharze Ameryki (23 czerwca), Wenezuela (27 czerwca) i Ekwador (1 lipca).