Reprezentacja Ukrainy przegrała z Polską w drugim towarzyskim meczu przed Euro 2024 (wideo)

Zespół Siergieja Rebrowa trzykrotnie spudłował od Polaków, na co odpowiedzieli tylko jeden gol

Reprezentacja Ukrainy została pokonana przez reprezentację Polski w meczu towarzyskim w ramach przygotowań do finału. turniej Euro 2024 strong>. Mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść gospodarzy.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego żaden z ukraińskich piłkarzy nie wybił piłki, co wykorzystał Sebastian Valukevich i minął Georgija Buschana.

W 16. minucie Kadra podwoiła prowadzenie. Piotr Zieliński albo oddał strzał, albo dośrodkowanie z lewego rogu pola karnego, a piłka odbiła się od trawnika i poleciała w dalszy róg.

W 30. minucie wynik był druzgocący, Taras Romanchuk. urodzony na Ukrainie i dopiero w 2018 roku zmienił obywatelstwo ukraińskie na polskie, po czym uderzył głową po rzucie rożnym.

Przed przerwą zespół Siergieja Rebrowa zmniejszył przewagę. W 41. minucie Artem Dovbik otrzymał podanie na linię karną od Rusłana Malinowskiego i posłał piłkę nisko w najbliższy róg.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie gola, lecz nie udało im się zdobyć gola. Tym samym Polacy doprowadzili sprawę do miażdżącego zwycięstwa.

Recenzja meczu Polska – Ukraina

Dla „niebiesko-żółtych” był to drugi z trzech meczów towarzyskich w ramach przygotowań do Euro 2024. W pierwszym meczu testowym reprezentacja Ukrainy 3 czerwca w Norymberdzezremisowała z Niemcami (0:0).

Chcielibyśmy dodać, że w ostatnim towarzyskim meczu meczu przed Mistrzostwami Europy reprezentacja Ukrainy 11 czerwca spotka się w Kiszyniowie z Mołdawią. Z kolei Polacy 10 czerwca w Warszawie rozegrają mecz sparingowy z Turcją.

Mecze finałowego turnieju Euro 2024 odbędą się w Niemczech od 14 czerwca do 14 lipca.

< p>Reprezentacja Ukrainy zagra w mistrzostwach kontynentalnych w grupie E, gdzie jej przeciwnikami będą Rumunia, Słowacja i Belgia. Polska reprezentacja zmierzy się w Kwartecie D z Holandią, Austrią i Francją.