Reprezentacja Portugalii bez Ronaldo przegrała z Chorwacją w towarzyskim meczu przed Euro 2024

Zwycięstwo „w kratkę” przyniosły gole Modricia i Budimira.

Reprezentacja Portugaliiprzegrała u siebie z Chorwacją w towarzyskim meczu przygotowującym się do finału turniej Euro-2024. Mecz zakończył się porażką gospodarzy wynikiem 1:2.

Zespół Zlatko Dalicia objął prowadzenie już na początku meczu – Luka Modrić wykorzystał rzut karny w w 8. minucie.

Na początku drugiej połowy Portugalczycy wyrównali – w 48. minucie Diogo Jota wykończył dośrodkowanie Nelsona Semedo.

Jednak Chorwaci szybko wyrównali ponownie objął prowadzenie – w 56. minucie mocnym strzałem Mario Pasalic trafił w poprzeczkę, po czym w wykończeniu dobrze spisał się Ante Budimir.

Gospodarze nie uchronili się od porażki. Należy pamiętać, że główna gwiazda Portugalii Cristiano Ronaldo cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Reprezentacja Portugalii rozegra jeszcze jeden mecz przed rozpoczęciem Euro 2024: 11 czerwca drużyna Roberto Martineza zmierzy się z Irlandią. Na mistrzostwach kontynentalnych Portugalczycy zmierzą się w grupie F z Czechami, Turcją i Gruzją.

Chorwaci rozegrali ostatni mecz testowy przed mistrzostwami Europy. Na Euro 2024 „w kratkę” zagrają w Kwartecie B przeciwko Hiszpanii, Albanii i Włochom.

Mecze turnieju finałowego Euro 2024 odbędą się od 14 czerwca do 14 lipca w Niemczech.