Reprezentacja Belgii po dublecie Lukaku odniosła miażdżące zwycięstwo w ostatnim sparingu przed Euro 2024

Ludzie Domenico Tedesco rozprawili się z Luksemburgiem.

Belgia pokonała Luksemburg w towarzyskim meczu przygotowującym do turnieju finałowego Euro 2024. Mecz w Brukseli zakończył się wynikiem 3:0.

Gospodarze wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą – Romelu Lukaku wykorzystał rzut karny w 42. minucie.

< p>Na początku drugiej połowy podopieczni Domenico Tedesco wzmocnili swoją przewagę punktową – w 57. minucie Lukaku zdobył podwójną bramkę, wykorzystując podanie Jeremy’ego Doca.

Pod koniec meczu meczu Belgowie doprowadzili sprawę do porażki. W 81. minucie końcowy wynik meczu ustalił Leandro Trossard.

Dla reprezentacji Belgii był to ostatni sparing przed rozpoczęciem Euro 2024. Na mistrzostwach kontynentalnych Belgowie zagrają w grupie E ze Słowacją (17 czerwca), Rumunią (22 czerwca) i Ukrainą (26 czerwca).

Z kolei drużynie Luksemburga nie udało się zakwalifikować do nadchodzących rozgrywek Mistrzostwa Europy.

Z kolei drużynie Luksemburga nie udało się zakwalifikować do nadchodzących Mistrzostw Europy.

Wcześniej informowaliśmy, że bukmacherzy wymienili faworytów Euro 2024.