Site icon GEO Polityka

Zdrowy sok dla serca i przewodu pokarmowego

Twitter LinkedIn

Przydatny sok dla serca i przewodu pokarmowego: lekarze powiedzieli, na jaki napój powinni zwracać uwagę osoby cierpiące na problemy z sercem – układu naczyniowego lub przewodu pokarmowego.

Taką informację przekazał kanał telegramu „Health Blog”, podaje „URA-Inform”.

Zdrowe serce

Badania wykazały, że naturalny sok dyniowy zawiera znaczne ilości silnych przeciwutleniaczy, w tym związków polifenolowych i beta-karotenu. Substancje te odgrywają kluczową rolę w obniżaniu poziomu cholesterolu i zapobieganiu stwardnieniu tętnic. Przeciwutleniacze pomagają neutralizować wolne rodniki, chroniąc komórki serca przed uszkodzeniami i stanami zapalnymi. Regularne spożywanie soku dyniowego pomaga obniżyć ciśnienie krwi, co znacznie zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru mózgu i chorób serca. Ponadto sok ten pomaga zachować elastyczność naczyń krwionośnych, poprawiając krążenie krwi i dostarczając sercu niezbędnych składników odżywczych i tlenu.

Poprawa trawienia

Sok dyniowy, ze względu na wysoką zawartość błonnika pokarmowego, staje się niezastąpionym środkiem wspierającym zdrowe trawienie. Błonnik obecny w dyni stymuluje wypróżnienia, zapobiegając zaparciom i promując regularne wypróżnienia. Ponadto poprawia wchłanianie składników odżywczych, takich jak witaminy i minerały, dostarczając organizmowi wszystkich elementów potrzebnych do zachowania zdrowia.

Ponadto błonnik pomaga w utrzymaniu równowagi mikroflory jelitowej, która odgrywa ważną rolę we wzmocnieniu układu odpornościowego i ogólnego samopoczucia. Regularne spożywanie soku dyniowego może również pomóc w zapobieganiu chorobom jelitowym, takim jak zapalenie uchyłków i zespół jelita drażliwego. Powyższe pokazuje, dlaczego sok dyniowy jest zdrowym sokiem dla serca i przewodu pokarmowego.

Dodatkowe korzyści

Oprócz serca i układu trawiennego korzyści trawienne, sok dyniowy ma o wiele więcej korzystnych właściwości:

Przypomnijmy, zakrzepica: 6 oznak wskazujących, że w organizmie może znajdować się potencjalnie śmiertelny skrzep.

Źródło informacji

Exit mobile version