Site icon GEO Polityka

Rada Bezpieczeństwa Narodowego zbiera się w Polsce ze względu na Białoruś: wyszło na jaw, co się stało

Twitter LinkedIn

Przywódca państwa polskiego Andrzej Duda zapowiedział zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z wydarzeniami dnia granica z Białorusią w sprawie migrantów.

O tej informacji poinformowało wojsko polskie na swoim Twitterze – podaje URA-Inform.

Na odprawie zadano prezydentowi pytanie w sprawie zatrzymania trzech polskich żołnierzy, którzy kilka miesięcy temu oddali strzały ostrzegawcze w kierunku migrantów próbujących przedostać się do kraju. wkroczyć na terytorium Polski z Białorusi.

Duda nazwał zatrzymanie żołnierzy „oburzającym” i zażądał wyjaśnień w tej sprawie. Prezydent wyraził także zaniepokojenie niedawnym atakiem migrantów na polskich żołnierzy na granicy z Białorusią.

„Biorąc pod uwagę bieżące wydarzenia i incydenty ostatnich miesięcy, zdecydowałem się zwołać posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Rady” – powiedział Duda.

Głowa państwa wyjaśniła, że ​​nie chce organizować spotkania w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, trwającej od 6 czerwca do 9, zatem spotkanie zaplanowano na poniedziałek 10 czerwca w godzinach popołudniowych.

Przypomnijmy, że Putin określił warunek zakończenia wojny: „Walki zakończą się za 2-3 miesiące”.

Źródło informacji
Exit mobile version