Kostiukowi nie udało się dotrzeć do finału turnieju gry podwójnej Roland Garros 2024

Marta w parze z Rumunką przegrała z Włochami.< /p >

Ukraińska tenisistka Marta Kostiuk nie dostała się do finału turnieju gry podwójnej Roland Garros-2024.

Kostyuk w parze z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse w półfinale przegrali z Włoszkami Sarą Errani i Jasmine Paolini.

Mecz trwał 2 godziny 4 minuty. Kostyuk i Ruse miażdżąco wygrali pierwszego seta, ale dwa kolejne przegrali – 6:1, 4:6, 1:6.

Dla 21-letniej Marty to powtórzenie najlepszego wyniku w deblu w turniejach Wielkiego Szlema. W zeszłym roku zagrała w półfinale Australian Open.

W drugim półfinale debla kobiet francuskiej major Amerykanki Caroline Dolehide i Deserie Krawczyk zmierzą się z Czeszkami Ekateriną Siniakovą i Amerykanką Cori Gauff.

Przypomnijmy, że żadnemu z ukraińskich tenisistów nie udało się dotrzeć do ćwierćfinału turnieju singlowego Roland Garros 2024. Najlepszy wynik wśród Ukrainek uzyskała Elina Switolina, która odpadła w 1/8 finału.