Site icon GEO Polityka

ISW wyjaśniło zmianę groźnej retoryki Putina wobec krajów zachodnich

Dzień wcześniej kremlowski tyran Władimir Putin próbował przeformułować tradycyjne i przewidywalne groźby bezpośredniej konfrontacji z „kolektywnym Zachodem”, twierdząc, że Federacja Rosyjska zapewni nieokreślonym podmiotom możliwość uderzenia w państwa zachodnie z duża odległość.

11 0

Zdjęcie – 24tv.ua

O  że takie groźby ze strony Putina mają także na celu wywarcie presji na kraje zachodnie, które decydują się na rozszerzenie zdolności Ukrainy do przeprowadzania identycznych ataków na cele wojskowe na terytorium Rosji przy użyciu broni dostarczonej przez sojuszników, pisze NBN, powołując się na Instytut Studiów nad Wojną (ISW) .

W szczególności Putin ustąpił przed bezpośrednimi groźbami eskalacji na Ukrainie lub natychmiastową konfrontacją, wskazując na jedno – Moskwa wydaje się zmuszona dostosować się do zachodnich stwierdzeń na temat wiarygodności rosyjskich gróźb.

>

Na przykład kraj agresor może próbować wciągnąć w swoją wojnę inne państwa – wydaje się, że grupa rosyjskich okrętów wojennych Federacji Rosyjskiej powinna złożyć wizytę na Kubie w dniach 12-17 czerwca, wzmacniając w ten sposób „pamięć historyczną ” kryzysu karaibskiego (spowodowanego rozmieszczeniem na wyspie rakiet nuklearnych ZSRR), który odbędzie się w ramach prowadzonej przez Federację Rosyjską kampanii „kontroli refleksyjnej”, mającej na celu poszerzenie „samopowściągliwości” Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej pisaliśmy, że ISW zwróciło uwagę na niejednoznaczność stanowiska USA w sprawie zezwolenia Ukrainie na atakowanie celów wojskowych na terenie Federacji Rosyjskiej.

nbnews.com.ua

Exit mobile version