Ukraińska olimpijska reprezentacja piłkarska pokonała włoską drużynę młodzieżową na turnieju we Francji (wideo)

Drużyna Rusłana Rotana odniosła drugie z rzędu druzgocące zwycięstwo w ramach przygotowań do igrzysk olimpijskich.

Olimpijska reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej (U-23)wygrała drugi mecz na międzynarodowym turnieju kontrolnym Tournoi Maurice Revello we Francji, który to przygotowania do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Niebiesko-żółci pokonali młodzieżową reprezentację Włoch (U-21) z wynikiem 4:0.

W pierwszej połowie drużyna Ruslana Rotana strzelił jednego gola – Maxim Khlan otworzył wynik meczu w 31. minucie.

Po przerwie Ukraińcy trzykrotnie trafili na bramkę Włochów. W 53. minucie bramkę zdobył Aleksander Martynyuk, w 64. minucie celny strzał oddał Daniil Sikan, a w 71. minucie Nazar Voloshin zdobył punkt w meczu.

Wideo z meczu Ukraina U-23 – Włochy U-21

Dla drużyny Rotana jest to drugie zwycięstwo z rzędu w tym turnieju. W meczu otwarcia ukraińska drużyna pokonała Indonezję U-20 z wynikiem 3:0.

Po dwóch rozegranych meczach „Niebiesko-żółci” prowadzą swoją grupę z 6 punktami. Następnie Ukraińcy spotkają się z Panamą U-23 (8 czerwca) i Japonią U-19 (10 czerwca).

Po zakończeniu fazy grupowej rozegrane zostaną mecze o 9, 7, 5, a trzecie miejsce i pierwsze miejsce.

Turniej piłki nożnej mężczyzn Igrzysk Olimpijskich 2024 odbędzie się w dniach 24 lipca–9 sierpnia w siedmiu miastach Francji: Paryżu, Marsylii, Lyonie, Bordeaux, Saint -Etienne, Nicea i Nantes.

Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej po raz pierwszy weźmie udział w igrzyskach olimpijskich. Zespół Rotana zagra w grupie B z Argentyną, Marokiem i Irakiem. Do play-offów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdego kwartetu.

Zgodnie z regulaminem w olimpijskim turnieju piłki nożnej mogą brać udział zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 2001 roku. Każda drużyna może zgłosić tylko trzech zawodników powyżej tego wieku w zgłoszeniu 18 zawodników.