Latem, aby zachować dobre zdrowie i łatwo tolerować upały, należy szczególnie uważnie monitorować ilość zużytego płynu
Taką informację podał Pixelinform, podaje URA-Inform.
Zdarza się jednak, że wypiłeś dużo, a pragnienie nie ustąpiło. Rzecz w tym, że oprócz ilości, szczególną uwagę należy zwrócić także na temperaturę wody, którą pijesz.
Wiele osób dziwi się, że ciepła woda lepiej gasi pragnienie niż zimna woda. Tak naprawdę powód jest prosty: ciepła woda jest lepiej wchłaniana przez organizm. Nie należy jednak bezwarunkowo kierować się tym faktem – wybór pomiędzy ciepłą a zimną wodą zależy od celu jej użycia. Ważne jest rozróżnienie pragnienia psychicznego od pragnienia fizjologicznego.
Na przykład pracownicy gorących sklepów piją ciepłą, osoloną wodę, aby przywrócić równowagę wodno-solną. Z kolei chłodna woda studzienna o temperaturze 12-13 stopni jest orzeźwiająca i przyjemna w smaku, co z psychologicznego punktu widzenia preferuje gaszenie pragnienia. Dodatkowo, gdy zimna woda dostanie się do organizmu, nagrzewa się, a część ciepła, którego mamy w nadmiarze w cieple, jest pochłaniana przez wodę.
Przypomnijmy, że poprzednio informowaliśmy o tym, jak przywrócić wątroba: nazwano produkty, które usuną wszystko, co złe z narządu.