Site icon GEO Polityka

Budanow zwrócił uwagę na kłamstwa w wypowiedzi Putina na temat więźniów na Ukrainie i w Federacji Rosyjskiej

Prezes Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Andriej Jusow zaprzeczył liczbie więźniów na Ukrainie i w Federacji Rosyjskiej, którą 5 czerwca podał kremlowski dyktator Władimir Putin.

11 0

Zdjęcie – rbc.ua

Mówca Głównego Wydziału Śledczego Miejskiej Instytucji Oświatowej w komentarzu dla LIGA.net stwierdził, że podawane przez szefa Kremla dane dotyczące ukraińskich i rosyjskich jeńców wojennych nie odpowiadają rzeczywistości.

< p>Kremlowski dyktator powiedział, że rzekomo w kraju agresora przetrzymywanych jest 6465 ukraińskich obrońców, a na Ukrainie 1348 Rosjan – podaje NBN.

Jusow zwrócił uwagę na fakt, że oświadczenie to było stałe przywódcy Rosjan powstał w przededniu ważnych wydarzeń międzynarodowych i Światowego Szczytu Pokojowego, na którym zostanie omówiona kwestia ochrony praw jeńców wojennych i ich powrotu do domu. Odpowiednie wypowiedzi Putina wpisują się w operację wpływu i dezinformacji.

Według przedstawiciela wywiadu wojskowego szef Kremla podał fałszywe dane dotyczące liczby więźniów, w szczególności liczby okupantów w niewoli ukraińskiej. Kijów nie podaje jednak alternatywnych informacji.

Przypomnijmy, że 31 maja 75 Ukraińców wróciło do domu z rosyjskiej niewoli.

nbnews.com.ua

Exit mobile version