Site icon GEO Polityka

Wierieszczuk mówił o obowiązkowej rejestracji wojskowej 17-letnich Ukraińców za granicą

Dzień wcześniej, 4 czerwca, marszałek Ministerstwa Obrony Ukrainy Dmitrij Łazutkin złożył oświadczenie – młodzi mężczyźni, którzy ukończyli 17. rok życia, nawet przebywając za granicą, mają obowiązek zgłosić się do służby wojskowej do godz. osobiście odwiedzając Terytorialne Centra Rekrutacji i Wsparcia Społecznego (TCC/SP) na terytorium Ukrainy.

11 0

Zdjęcie – radiosvoboda.org

< p>Fakt, że rząd rozpoczął prace nad projektem uchwały przewidującej możliwość odroczenia rejestracji wyżej opisanej kategorii młodych Ukraińców, pisze NBN, powołując się na oficjalny kanał Telegramu Wicepremiera/Szefa Ministerstwa Reintegracji Iriny Wiereszczuk

Według Wierieszczuka zarówno przedpoborowi, jak i poborowi przebywający obecnie poza Ukrainą, wkrótce otrzymają odroczenie w rejestracji – albo do czasu powrotu do kraju, albo do zakończenia działań wojennych. .

W szczególności szef Ministerstwa Reintegracji podkreślił, że zmuszanie uczniów w wieku niemobilizacyjnym do wyjazdu na Ukrainę w celu poddania się odpowiednim procedurom jest w pewnym stopniu nielogiczne, gdyż jedynie zwiększy obciążenie wojskowe komisje lekarskie i nic nie pomogą w mobilizacji.”

Wcześniej pisaliśmy o tym, jak wielu Ukraińców uważa, że ​​Zełenski nie spełnił swoich obietnic wyborczych.

nbnews.com.ua

Exit mobile version