Ukraińska olimpijska reprezentacja piłkarska rozpoczęła turniej we Francji od miażdżącego zwycięstwa (wideo)

Drużyna Ruslana Rotana pewnie pokonała Indonezję U-20.< strong> /p>

Olimpijska reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej (U-23) z sukcesem wystartowała w międzynarodowym turnieju Tournoi Maurice Revello we Francji, będącym przygotowaniem do Igrzyska Olimpijskie 2024w Paryżu.

W pierwszym meczu drużyna Rusłana Rotana pokonała Indonezję U-20 z wynikiem 3:0.

Już w 9. minucie spotkania Giennadij Sinczuk objął prowadzenie „niebiesko-żółci”. Jeszcze przed przerwą Ukraińcy strzelili kolejnego gola – w 30. minucie Nikołaj Michajłenko strzelił gola.

W drugiej połowie ukraińska drużyna doprowadziła do druzgocącego wyniku – w 59. minucie trzeciego gola wrzucił Oleg Fedor na boisko bramkę Indonezji.

Recenzja meczu Ukraina U-23 – Indonezja U-20

Następny mecz międzynarodowego turnieju „niebiesko-żółty” odbędzie się 6 czerwca przeciwko włoskiej drużynie U-21. Następnie Ukraińcy spotkają się z Panamą U-23 (8 czerwca) i Japonią U-19 (10 czerwca).

Po zakończeniu fazy grupowej mecze odbędą się 9. 7., 5., trzecie i pierwsze miejsce.

Turniej piłki nożnej mężczyzn Igrzysk Olimpijskich 2024 odbędzie się w dniach 24 lipca–9 sierpnia w siedmiu miastach Francji: Paryżu, Marsylii, Lyonie, Bordeaux, Saint- Etienne, Nicea i Nantes.

Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej po raz pierwszy weźmie udział w igrzyskach olimpijskich. Zespół Rotana zagra w grupie B z Argentyną, Marokiem i Irakiem. Do play-offów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdego kwartetu.

Zgodnie z regulaminem w olimpijskim turnieju piłki nożnej mogą wziąć udział zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 2001 roku. Każda drużyna może zgłosić tylko trzech zawodników powyżej tego wieku w zgłoszeniu 18 zawodników.