Site icon GEO Polityka

Chiny wysłały Ukrainie nowy sygnał o pokoju: Wang Yi ostrzegł, że ChRL już to zrobiła

Twitter LinkedIn

Ponad dwadzieścia krajów wyraziło poparcie dla chińskiej inicjatywy mającej na celu zakończenie wojny na Ukrainie, powiedział chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi .

Informację tę przekazał kanał telegramu „Country Politics”, podaje URA-Inform.

Wang Yi zauważył, że Rosja i Ukraina oddzielnie „potwierdziły znaczną część” zasad porozumienia politycznego określono we wspólnym oświadczeniu Chin i Brazylii w zeszłym miesiącu.

Wspólny dokument zaproponowany przez Chiny i Brazylię wzywa do zwołania międzynarodowej konferencji uznanej zarówno przez Rosję, jak i Ukrainę. Jest to alternatywa dla wspieranej przez Zachód „formuły pokojowej” Kijowa, która zostanie omówiona w tym miesiącu na szwajcarskiej konferencji.

Wang powiedział, że 26 krajów wyraziło chęć przyłączenia się lub szuka sposobów przyłączenia się do „wspólnego zrozumienie” dotarło do Chin i Brazylii. Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych łącznie 45 krajów z radością przyjęło te pomysły.

Turecki minister spraw zagranicznych Hakan Fidan, który przebywa z wizytą w Turcji, również „z radością przyjął i pochwalił” plany Pekinu po wtorkowym spotkaniu, dodał. Wang.

Wiadomo, że chiński plan pokojowy przewiduje zawieszenie broni na obecnej linii frontu bez wycofania wojsk rosyjskich do granic z 1991 r.

Przypomnijmy, że pojawił się poważny problem powstała w elektrowni atomowej w Zaporożu: Grossi ostrzegł, jaka jest sytuacja.

Źródło informacji

Exit mobile version