Przygotowania do Euro 2024: reprezentacja Anglii pokonała w sparingu Bośnię i Hercegowinę (wideo)

Drużyna Garetha Southgate'a pewnie wygrała pierwszy mecz testowy przed rozpoczęciem mistrzostw Europy Championship.

Angliapokonała Bośnię i Hercegowinę w towarzyskim meczu przygotowującym do turnieju finałowego Euro 2024 . Spotkanie na St. James's Park w Newcastle zakończyło się wynikiem 3:0.

W pierwszej połowie drużyny nie strzeliły goli. Na początku drugiej połowy Trzy Lwy wyszły na prowadzenie – w 60. minucie Cole Palmer wykorzystał rzut karny.

Pod koniec meczu drużyna Garetha Southgate'a strzeliła w meczu z Bośniakami dwa razy więcej. Trent Alexander-Arnold strzelił gola w 85. minucie, a Harry Kane na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Recenzja meczu Anglia – Bośnia i Hercegowina

Przed Euro 2024 Anglicy rozegrają jeszcze jeden mecz towarzyski – 7 czerwca na stadionie Wembley w Londynie z Islandią.

Podczas mistrzostw kontynentalnych drużyna Southgate zagra w grupie C z Danią, Serbią i Słowenią.

Bośnia i Hercegowina rozegra 9 czerwca towarzyski mecz z Włochami. Bośniacy ominą nadchodzące Mistrzostwa Europy, ponieważ przegrali z Ukrainą w półfinale eliminacji play-off.

Mecze finałowego turnieju Euro 2024 odbędą się od 14 czerwca do 14 lipca w Niemczech.< /p>