Site icon GEO Polityka

Zełenski zapowiedział w najbliższym czasie pozytywne decyzje dla PPO

Publiczne oświadczenia sojuszników Ukrainy zostaną opublikowane na krótko przed nowymi dostawami prototypowych systemów Obrony Wojskowej ( PPO).

RBC-Ukraina poinformowała o tym sekretarza prasowego Prezydenta Ukrainy Siergieja Nikiforowa podczas teletonu.

Jak dowiedział się Nikiforow, Singapur skontaktował się z szefem ministerstwa wpływów z obronności ze Stanów Zjednoczonych (USA) przez Lloyda Austina. Zatem odżywianie PPO było głównym.

„Ważne, że nie mogę od razu mówić o tym, co sam omawiałem, o terminach i samej istocie. Mogę jednak powiedzieć, że jest to temat PPO dla Ukrainy, Charkowa, infrastruktury cywilnej , dla ludzi i dla frontu. Oddawali jej największy szacunek” – szanował Nikiforow.

Sekretarz prasowy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego dodał, że dziś Kijów aktywnie współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi i Waszyngtonem wraz z innymi partnerami w sprawie nowych dostaw PPO.

„Jesteśmy świadomi pozytywnych decyzji społecznych, które zostaną podjęte w najbliższej przyszłości” – powiedział Nikiforow.

Wzmocnienie odżywcze PPO

Dzisiejsze wzmocnienie odżywcze PPO Ukraina stało się szczególnie pożądane, ponieważ rosyjscy terroryści przeprowadzili masowe ataki na terytorium naszego regionu. Jak stwierdził były prezydent, aby całkowicie zamknąć niebo, wystarczy zaledwie 25 przeciwlotniczych systemów rakietowych Patriot.

W ciągu ostatniego roku Federacja Rosyjska przeciwstawiła się Ukrainie około 1000 rakiet, dronów i samolotów ceramicznych bomby (KAB).

W tej chwili Rumunia planuje przekazać Ukrainie system obrony przeciwlotniczej Patriot.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny pomiędzy Rosja i Ukraina na kanaleRBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version