Reprezentacja Ukrainy zremisowała z Niemcami w pierwszym towarzyskim meczu przed Euro 2024

Zespół Siergieja Rebrowa zdołał powstrzymać gospodarzy nadchodzących mistrzostw kontynentalnych. < /p>

Reprezentacja Ukrainy zremisowała z reprezentacją Niemiec w pierwszym meczu towarzyskim w ramach przygotowań do turnieju finałowego Euro 2024. Mecz na stadionie Maxa Morlocka w Norymberdze zakończył się wynikiem 0:0.

Przez cały mecz Niemcy dominowali na boisku, natomiast Ukraińcy skupiali się na obronie i od czasu do czasu wybiegał do kontrataku.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna znacząco przewyższyli „niebiesko-żółtych” w liczbie strzałów – 26 na 7 (w celność – 5:3), ale ani razu nie udało im się zdobyć bramki. Pod względem oczekiwanych bramek (xG) przewaga Bundesteamu wyniosła 2,26 do 0,53.

Głównym bohaterem meczu był bramkarz reprezentacji Ukrainy Anatolij Trubin, który wielokrotnie ratował swoją drużynę po niebezpiecznych strzałach od niemieckich graczy. Jego pewna gra od bramki i kilka błyskotliwych obron pozwoliły Ukraińcom nie stracić bramki i utrzymać remis.

Dodajmy, że zabrakło trochę szczęścia. W 61. minucie, po strzale Maximiliana Bayera, ukraińska drużyna została obroniona przez poprzeczkę. Zespół Siergieja Rebrowa przetrwał jednak i zremisował na wyjeździe z gospodarzami zbliżających się mistrzostw kontynentalnych.

Mógł się on nawet zakończyć zwycięstwem ukraińskiej drużyny. W 88. minucie Manuel Neuer zdecydował się na przechwyt i został brutalnie odcięty w środku pola. Andrei Yarmolenko natychmiast podał piłkę do Artema Dovbika, który wbiegł do pustej bramki i strzelił gola, jednak z pozycji spalonej, w związku z czym bramka nie została uznana.

Recenzja meczu Niemcy – Ukraina< /strong>

Zostanie dodane wkrótce.

Przypomnijmy, że po meczu z Niemcami „Niebiesko-Żółci” rozegrają jeszcze dwa mecze sparingowe przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy : 7 czerwca z Polską w Warszawie i 11 czerwca z Mołdawią w Kiszyniowie.

Mecze turnieju finałowego Euro 2024 odbędą się w Niemczech od 14 czerwca do 14 lipca.

Mecze Reprezentacja Ukrainy na Euro 2024 zagra w grupie E, gdzie jej przeciwnikami będą Rumunia, Słowacja i Belgia. Niemiecka drużyna będzie rywalizować w Kwartecie A ze Szkocją, Węgrami i Szwajcarią.