Po błyskotliwym zwycięstwie: ukraińska tenisistka straciła miejsce w finale międzynarodowego turnieju

EASTELAINA KVITOLINA NAMENTOWAŁA NALA ROLAND GARROS, wchodząc do Oleni Ribakinі. Dzherelo: instagram.com/elisvitolina

Elina Svitolina ponownie zapisała się w historii światowego tenisa, docierając do 1/8 finału French Open, ale potem go opuściłem. W trzeciej rundzie Roland-Garros 2024 Ukrainiec pokonała w dwóch setach rumuńską tenisistkę Anę Bogdan z wynikiem 7:5, 6:2 – pisze WomanEL.

Było to drugie spotkanie zawodników na korcie. Warto pamiętać, że w kwietniu tego roku Svitolina przegrała z Bogdaną w meczu reprezentacji w ramach Billie Jean King Cup. Teraz wynik w ich osobistych spotkaniach jest równy – 1:1. Mecz trwał półtorej godziny, ale rozpoczął się z opóźnieniem i został przerwany w drugim secie ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Po trzech znakomitych zwycięstwach na turnieju Roland Garros Elina Svitolina zakończyła swoją passę, przegrywając w następnym meczu z numer cztery na świecie Eleną Rybakini z Kazachstanu. Tenisistki spędziły na korcie 1 godzinę i 11 minut. W tym czasie Switolina pięć razy serwowała, popełniła trzy podwójne błędy i obroniła dwa z siedmiu break pointów. Jej przeciwniczka popełniła pięć asów, popełniła jeden podwójny błąd i stoczyła jeden z trzech break pointów.

View on Instagram

Pomimo porażki występ Swietoliny na turnieju wywarł pozytywne wrażenie, a Ukraińcy nadal są dumni ze swojego zawodnika , życząc jej nowych sukcesów w przyszłości.< /p>

Nawiasem mówiąc, Dasha Kvitkova ustanowiła niedawno rekord w zakresie treningów masowych i zebrała pół miliona hrywien.