Site icon GEO Polityka

Michael Saylor i Dystrykt Kolumbii osiągają ugodę w sprawie roszczenia podatkowego w wysokości 40 milionów dolarów.

Biuro prokuratora okręgowego Stanów Zjednoczonych i założyciel MicroStrategy osiągnęli ugodę w sprawie zapłaty grzywny w wysokości 40 dolarów za uchylanie się od płacenia podatków Szef firmy oskarżany jest o ukrywanie przez co najmniej dekadę swojego faktycznego miejsca zamieszkania.

Prokuratorzy DC pozywali Michaela Saylora w sierpniu 2022 r., zarzucając mu, że biznesmen próbował unikać lokalnych organów podatkowych.  

„Floryda jest i będzie moim domem i nadal podważam twierdzenie, jakoby kiedykolwiek mieszkałem w Dystrykcie Kolumbii. Zgadzam się jednak na osiągnięcie ostatecznego porozumienia, aby uniknąć dalszego ciężaru sporów obciążających przyjaciół, rodzinę i mnie” – Saylor powiedziała The New York Times.

Jest to pierwszy pozew złożony na podstawie zmienionego prawa stanu Waszyngton, które zachęca sygnalistów do ostrzegania organów podatkowych o potencjalnym uchylaniu się od płacenia podatków przez rezydentów ukrywających swoje faktyczne miejsce zamieszkania.

Transakcja o wartości 40 milionów dolarów była największą kwotą odzyskania pieniędzy związaną z uchylaniem się od płacenia podatku dochodowego w historii hrabstwa.

Sprawa o oszustwo podatkowe zmusiła Michaela Saylora do rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego MicroStrategy w sierpniu 2022 r., 33 lata po założeniu firmy, pod bardziej prawdopodobnymi pretekstami. Od tego czasu firma stała się jednym z największych publicznych posiadaczy Bitcoinów na świecie. 

Wcześniej wyszło na jaw, że rodzinny fundusz inwestycyjny George'a Sorosa, będący własnością rodziny jednego z najsłynniejszych na świecie inwestorów-miliarderów George'a Sorosa, kupił akcje MicroStrategy o wartości około 160 milionów dolarów

p>

Источник: bits.media

Exit mobile version