Site icon GEO Polityka

Czy dieta atlantycka może być najzdrowszym sposobem odżywiania?

Korzyści diety atlantyckiej dla zdrowia, Dzherelo: freepik.com

Dieta śródziemnomorska od dawna uważana jest za jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania. Bogaty w rośliny, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe i chude białko (nie wspominając o oliwie z oliwek), wiadomo, że zmniejsza ryzyko chorób serca i niektórych nowotworów, a także poprawia zdrowie jelit, a nawet sen. Ale ostatnio wszyscy mówią o diecie atlantyckiej. Dlaczego? Gdy poznasz zalety diety atlantyckiej, zrozumiesz dlaczego.

TreśćCo to jest dieta atlantycka Zalety diety atlantyckiej Jak stosować dietę atlantycką?

Dla porównania, termin dieta w tym kontekście odnosi się do całkowitej ilości spożywanej żywności i nie ma nic wspólnego z restrykcyjnymi praktykami odchudzania. Chodzi o zdrowy, zrównoważony i zrównoważony sposób odżywiania się przez całe życie. WomanEL proponuje się temu przyjrzeć.

Co to jest dieta atlantycka?

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o tej diecie, opiera się ona na nawykach żywieniowych ludzi zamieszkujących okolice wybrzeża Atlantyku. Dietę atlantycką można uznać za podgrupę śródziemnomorskiego stylu odżywiania, w którym tradycyjnie spożywa się pokarmy typowe dla mieszkańców północno-zachodniej Hiszpanii i północnej Portugalii.

Jak wyjaśnia dietetyk Rima Pillai, opiera się ona na żywieniowych grupach żywności , w tym sezonowe owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, owoce morza, a czasem chude mięso. Zawiera także więcej warzyw łuskanych niż w tradycyjnej diecie śródziemnomorskiej, takich jak kapusta, kalafior i jarmuż, a także więcej węglowodanów skrobiowych, takich jak ziemniaki.

Korzyści diety atlantyckiej

Jedną z głównych przewag diety atlantyckiej nad dietą śródziemnomorską jest to, że jest szersza niż inne sposoby odżywiania. Źródło: freepik.com

Jak na razie wszystko jest bardzo apetyczne – ale co jest takiego zdrowego w tym sposobie odżywiania. ? Dieta atlantycka nie została jeszcze tak szeroko zbadana, jak jej śródziemnomorska kuzynka, ale jej korzyści są w dużej mierze takie same.

Jak przestrzegać diety atlantyckiej?

Na koniec: ciesz się jedzeniem. Dieta Atlantycka to nie tylko rytuał dzielenia się posiłkami z rodziną i przyjaciółmi, ale także to, co jemy. Pamiętaj więc, aby się zrelaksować, zwolnić i cieszyć się jedzeniem. Może z lampką czerwonego wina – wszak w tej diecie nie jest to zabronione.

Interesujesz się dietą śródziemnomorską? Ale czym to się różni od wegetariańskiego? Tak, to nie to samo.

Źródło informacji

Exit mobile version