„Veres” pewnie pokonał „Epicenter” i zdobył prawo do pozostania w UPL (wideo)

Klub Równe po “Obolonie” utrzymała rejestrację w elitarnej lidze.

Veresu siebie odniosło miażdżące zwycięstwo nad Epicenterw rewanżu play-offach o prawo do udziału w ukraińskiej Premier League (UPL)sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Avangard w Równem zakończył się wynikiem 3:1.

Zespół Olega Shandruka zapewnił sobie wymagany wynik w pierwszej połowie, trafiając trzy razy do bramki przeciwnika.

Już w 7. minucie wynik meczu otworzył Nikołaj Gaiduchik. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy najpierw strzelił Vladislav Sharai, a następnie podwójną bramkę zdobył Gaiduchik.

W drugiej połowie Epicenter próbowało odrobić straty, ale udało mu się zdobyć tylko jedną bramkę – na minutę przed końcem w regulaminowym czasie gry Siergiej precyzyjnie oddał strzał Wall.

Ponieważ w pierwszym meczu drużyny nie wyłoniły najsilniejszego (1:1), to w dwumeczu „Veres” pokonał „Epicenter” wynikiem 4:2. p>

Dzięki temu rówieński klub pozostaje w UPL na kolejny sezon. Wcześniej Obolon utrzymał swoje miejsce w elitarnej lidze, która po dwóch spotkaniach pokonała Left Bank.