„Obolon” ​​w mniejszości uniknął porażki z „Lewym Brzegiem” i zachował rejestrację w UPL

"Brewers" utrzymał minimalną przewagę wypracowaną w pierwszym spotkaniu.

Obolonremisował z Levym Beregiem w rewanżu play-offach o prawo do udziału w ukraińskiej Premier League (UPL)sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Lewego Brzegu w obwodzie kijowskim zakończył się wynikiem 1:1.

W pierwszym spotkaniu „piworzy” minimalnie pokonali przedstawiciela drużyny Pierwsza Liga (1:0), która stanęła przed zadaniem wygrania rewanżowego meczu.

Pierwsza połowa meczu minęła bez bramek. Na początku drugiej połowy Obolon pozostawał w mniejszości – w 51. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Alexander Osman.

Lewy Bank bardzo szybko wykorzystał przewagę liczebną. W 54. minucie Brazylijczyk Silva Sydney przywrócił parytet w dwumeczowym pojedynku.

Jednak nawet w dziesięcioosobowej drużynie Brewers zdołali wyrównać wynik w meczu i ponownie objąć prowadzenie w dwóch -konfrontacja w grze. W 65. minucie bramkę zdobył Igor Krasnopir, który wszedł na boisko z ławki w drugiej połowie.

W ten sposób Obolon pokonał Left Bank łącznym wynikiem 2:1 i przez długi czas zachował rejestrację w UPL kolejny sezon

Recenzja meczu „Lewy Brzeg” – „Obolon”

Będzie dodana wkrótce.

Kolejny. bilet do elitarnej dywizji w play-offach zagrają „Epicenter” i „Veres”, które w pierwszym meczu nie wyłoniły najsilniejszego (1:1).

Przypominamy, że na podstawie wyników sezonu 2023/24 z ligi spadły 1. dwa najgorsze kluby UPL, Minaj i Metalist 1925. Z kolei automatyczny awans w wybranej klasie dla „Karpat” i „Inguletów”.