Site icon GEO Polityka

Jak sztuczna inteligencja wpływa na gospodarkę

Mira MuratiFotograf: Philip Pacheco/Bloomberg

WomanEL pisze, że generatywna sztuczna inteligencja (AI) zaczyna mieć wymierny wpływ na gospodarkę, powiedziała Mira Murati, dyrektor ds. technologii OpenAI podczas przemówienia na konferencji Asia Tech X w Singapurze. Komunikując się z publicznością za pośrednictwem łącza wideo, podzieliła się swoimi poglądami na temat przyszłych zmian, jakie przyniesie najnowszy model GPT-4, który może pomóc użytkownikom w tworzeniu różnorodnych treści, w tym tekstów, prezentacji i filmów, podaje Bloomberg.

Ludzie coraz częściej korzystają z narzędzi sztucznej inteligencji do zadań takich jak pisanie tekstów i kodów, tworzenie obrazów i prace administracyjne. Murati zauważył, że te systemy sztucznej inteligencji weszły do ​​miejsca pracy jako „współpracownicy”, a ich wpływ jedynie rośnie.

Mira zauważyła również niepewność co do pełnego wpływu generatywnej sztucznej inteligencji na biznes i rynek pracy, ponieważ proces ten dopiero się zaczyna.

Nie do końca rozumiemy wpływ, jaki będzie to miało na biznes i pracę. Jednak widać już, że sztuczna inteligencja jest aktywnie integrowana w procesy pracy.

Jednocześnie podkreśliła, że ​​rozwój AI staje się coraz bardziej konkurencyjny, co zachęca firmy do innowacji i udoskonalać swoje technologie.

OpenAI nie jest jedynym, który zwraca uwagę na wpływ AI na gospodarkę. Dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgieva powiedziała niedawno, że sztuczna inteligencja wpływa na światowy rynek pracy „jak tsunami”. Według niej w ciągu najbliższych 2 lat sztuczna inteligencja prawdopodobnie będzie dotyczyć 60% miejsc pracy w krajach rozwiniętych i 40% miejsc pracy na całym świecie.

Zatem sztuczna inteligencja generatywna, w szczególności modele GPT, już się zmienia krajobraz gospodarczy, wpływając na miejsca pracy i procesy biznesowe. Choć jesteśmy dopiero na początku tej podróży, jasne jest, że potencjał i wyzwania, jakie niesie ze sobą ta technologia, będą nadal rosły, zmuszając nas do dostosowania się do nowych realiów.

Przypomnijmy, że już wcześniej było to wiadome Hiszpanka zdecydowała się poślubić sztuczną inteligencję.

Źródło informacji

Exit mobile version