Site icon GEO Polityka

Czy Palestyna i Izrael zostały zaproszone na Szczyt Pokojowy: odpowiedź Zełenskiego

Twitter LinkedIn

Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski w Singapurze podczas rozmowy z mediami zauważył, że Kijów jest gotowy wysłuchać każdej opinii.

Zełenski ogłosił tę informację, podaje URA-Inform.  

Według niego Ukraina wysłała zaproszenie do Palestyny ​​i Izraela na Światowy Szczyt Pokojowy, który odbędzie się w tym miesiącu w Szwajcarii.

„Nie mamy podwójnych standardów. Niezależnie od tego, czy się to komuś podoba, czy nie, na Szczyt Pokojowy zaprosiliśmy zarówno Palestynę, jak i Izrael. Zaprosiliśmy na nasz szczyt wszystkie kraje. Jesteśmy gotowi wysłuchać każdej opinii, jesteśmy gotowi z nimi porozmawiać” – zauważył.

Zełenski podkreślił, że nie zaproszono jedynie przedstawicieli Rosji i to nie tylko dlatego, że są agresorami.

«A także dlatego, że mieliśmy format normandzki, w którym zgodziliśmy się, ale nie dotrzymali słowa i nadal nas zabijali. Przez lata. I zablokowali jakikolwiek proces” – wyjaśnił prezydent Ukrainy.

Zełenski przypomniał także, że Ukraina po szczycie przygotuje plan, który zostanie przekazany Federacji Rosyjskiej. Oczekuje się, że uczestnicy Światowego Szczytu Pokojowego w Szwajcarii będą współpracować nad sformułowaniem trójstronnego planu działania: swobodnej żeglugi, bezpieczeństwa nuklearnego i energetycznego oraz wymiany więźniów i powrotu nielegalnie deportowanych dzieci.

Przypominamy, że już wcześniej informowano, jak długo może trwać wojna na Ukrainie: izraelski ekspert podzielił się swoją prognozą.

Źródło informacji

Exit mobile version