Site icon GEO Polityka

Visa i Mastercard są gotowe zapłacić 197 milionów dolarów w ramach rozstrzygnięcia sporu dotyczącego opłat bankomatowych

Visa i Mastercard zgodziły się na ugodę w pozwie wniesionym przez użytkowników bankomatów, którzy oskarżyli pozwanych o zachowanie antykonkurencyjne poprzez kontrolowanie opłat pobieranych przez sieci bankomatów. Visa i Mastercard zgodziły się zapłacić łącznie 197,5 mln dolarów w ramach rozstrzygnięcia sprawy. Pisze o tym Bloomberg Law.

►Zasubskrybuj stronę Ministerstwa Finansów na Facebooku: główne aktualności finansowe

Ugoda, która nadal wymaga zatwierdzenia przez sąd, oznacza koniec procesu sądowego, który trwał ponad dekadę. Transakcja jest następstwem oddzielnej ugody na kwotę 66,7 mln dolarów pomiędzy JPMorgan & Chase, Wells Fargo i Bank of America w 2021 r. w sprawie podobnych opłat za ustalanie cen usług bankomatowych.

Visa zgodziła się zapłacić 53% rozliczonej kwoty, lub 104,7 mln dolarów, a Mastercard zapłaci pozostałe 92,8 mln dolarów.

Jeśli transakcja zostanie zatwierdzona, od października pieniądze będzie mogło otrzymać od 175 do 215 milionów osób w grupie powodów obejmującej wszystkich użytkowników bankomatów w Stanach Zjednoczonych do czasu zatwierdzenia ugody. Jest to większość populacji Stanów Zjednoczonych.

Visa i Mastercard są właścicielami i operatorami sieci, które umożliwiają konsumentom wypłacanie gotówki z rachunków bankowych za pomocą bankomatów. Po raz pierwszy spółki zostały oskarżone o ustalanie cen usług bankomatowych i tłumienie konkurencji pomiędzy markami bankomatów różnych marek w 2011 roku. Oddzielne sprawy prowadzone przez właścicieli bankomatów i inne podmioty są nadal w toku.

W marcu Visa i Mastercard niezależnie osiągnęły porozumienie ze sprzedawcami w celu zakończenia sporów sądowych i ograniczenia opłat za korzystanie z kart kredytowych.

minfin.com.ua

Exit mobile version