Ronaldo zalał się łzami po dramatycznej porażce w finale Pucharu Króla Arabii Saudyjskiej (wideo)

Cristiano zakończył sezon w Arabii Saudyjskiej bez trofeów.

Napastnik Al-Nasr Cristiano Ronaldo nie mógł powstrzymać emocji i zalał się łzami po porażce w meczu finałowym Pucharu Króla Arabii Saudyjskiej z Al-Hilal.

W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Już w 7. minucie meczu Aleksandar Mitrovic zdobył bramkę dla Al-Hilal. Podopieczni byłego trenera Szachtara Donieck Luisa Castro odpowiedzieli na to golem Aymana Yahyi w 88. minucie.

Przypomnijmy, że w meczu doszło do trzech skreśleń. W 56. minucie bramkarz Al-Nasr David Ospina odbił piłkę ręką poza polem karnym i otrzymał prostą czerwoną kartkę – Ronaldo i spółka pozostali w mniejszości.

Pod koniec drugiej połowy sędzia wyrzucił z boiska dwóch zawodników Al-Hilal. W 87. minucie obrońca Ali Al-Boleahi otrzymał od razu czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika główką, a w 90. minucie obrońca Kalidou Koulibaly otrzymał drugą żółtą kartkę, pozostawiając swój zespół w składzie dziewięciu zawodników.

< p>W dogrywkach Al-Nasr nie potrafił wykorzystać przewagi liczebnej, dlatego o zdobyciu trofeum decydowały rzuty karne. Ronaldo wykorzystał rzut karny, ale jego partnerzy Alex Telles, Ali Al-Hassan i Meshari Al-Nemer nie strzelili gola. Zawodnicy Al-Hilal spudłowali o jeden strzał mniej i ostatecznie wygrali.

Recenzja meczu „Al-Hilal” – „Al-Nasr”

Po meczu Cristiano położył się na trawniku i zalał się łzami. Członkowie drużyny i personel Al-Nasr próbowali pocieszyć 39-letniego Portugalczyka.

W ten sposób Al-Hilal zdobył złoty dublet. Zespół Jorge Jesusa również zdobył mistrzostwo Arabii Saudyjskiej, pokonując Al-Nasr o 14 punktów.

Ronaldo zakończył sezon w Arabii Saudyjskiej bez żadnych trofeów. Został królem strzelców Mistrzostw Arabii Saudyjskiej, zdobywając 35 goli w 31 meczach i zanotował 11 asyst.

W sumie Ronaldo rozegrał w tym sezonie 44 mecze dla Al-Nasr. we wszystkich turniejach strzelił 42 gole i zanotował 13 asyst.

Przypomnijmy, że Ronaldo został zawodnikiem Al-Nasr pod koniec grudnia 2022 r., podpisując kontrakt ważny do lata 2025 r. W saudyjskim klubie zarabia 200 milionów dolarów rocznie.