Site icon GEO Polityka

Esther Pierce zaproponowała, aby Stany Zjednoczone i Wielka Brytania utworzyły jedną piaskownicę do tokenizacji papierów wartościowych

Komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Esther Pierce zaproponowała, aby Stany Zjednoczone i Wielka Brytania utworzyły wspólny system regulacyjny sandbox do rozliczeń tokenizowanymi papierami wartościowymi.

Propozycja Hester Peirce zakłada, że ​​uczestnicy piaskownicy będą mogli prowadzić swoje działania na równych warunkach w obu krajach, a Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zawrą umowę o wymianie informacji. Firmy biorące udział w programie będą mogły obsługiwać prawdziwych klientów, eliminując jednocześnie ewentualne niedociągnięcia w swoich projektach. W ramach inicjatywy zostanie ustalone, czy technologia rozproszonej księgi głównej (DLT) może ułatwić emisję, obrót i rozliczanie cyfrowych papierów wartościowych bez żadnych negatywnych konsekwencji.

Każda organizacja, która nie znajduje się na czarnej liście rządów USA i Wielkiej Brytanii, będzie mogła uczestniczyć w piaskownicy. SEC planuje również przeprowadzić ankietę publiczną w celu opracowania listy kwalifikujących się działań dla uczestników. Firmy będą mogły uczestniczyć w programie przez dwa lata. Organizacje pragnące wziąć udział w piaskownicy regulacyjnej będą musiały złożyć wnioski do Centrum Strategii Innowacji i Technologii Finansowych (FinHub) SEC. Ten oddział SEC będzie monitorował działalność spółek i przestrzeganie przepisów dotyczących zwalczania nadużyć finansowych.

Pearce zauważył, że start-upy, które w latach 2016–2019 znalazły się w piaskownicy brytyjskiej agencji Financial Conduct Authority (FCA), zgromadziły więcej kapitału i przetrwały dłużej niż inne firmy. Propozycja Pierce’a umożliwiłaby zatem rozszerzenie piaskownicy regulacyjnej w Wielkiej Brytanii, która mogłaby przyjmować również wnioski od przedsiębiorstw amerykańskich. Pierce podkreśliła, że ​​pomysł stworzenia jednolitego pola regulacyjnego przyszedł jej do głowy na tle ostrej krytyki SEC ze strony firm kryptowalutowych, które zarzucają agencji stosowanie niepotrzebnych środków egzekucyjnych wobec branży. Pierce podkreśliła, że ​​jej propozycja jest krokiem w kierunku firm kryptowalutowych, które chcą współpracować ze Stanami Zjednoczonymi.

W zeszłym roku komisarz SEC nalegał, aby amerykańskie firmy kryptograficzne nie opuszczały Stanów Zjednoczonych, zachęcając władze do znalezienia sposobu na wyjaśnienie przepisów dotyczących kryptowalut. Pearce jako przykład podał także unijną ustawę o przepisach dotyczących kryptowalut (MiCA), nazywając ją dobrym modelem nadzoru branżowego.

Источник: bits.media

Exit mobile version