Site icon GEO Polityka

Apple wyjaśnił przyczynę spadku łatwości konserwacji iPhone'a i innych urządzeń

Firma z Cupertino ogłosiła swoje zaangażowanie w ostateczną decyzję o abstynencji od nacisku na dostępność naprawy swoich smartfonów, tabletów i laptopów.

11 0

Zdjęcie – bfm.ru

O tym, że teraz klienci „Apple” będą podobno móc liczyć na zakup bardziej niezawodnych urządzeń, pomimo skomplikowania ich naprawy, pisze „NBN”, odnosząc się do materiału iTECHua.

Jak się okazało, łatwy dostęp do wymiany podzespołów iPhone'a i inne produkty Apple były kluczowym problemem dla użytkowników i niecertyfikowanych specjalistów od napraw, ponieważ amerykańska firma przeprowadziła sekcję zwłok, „gadżety” są skomplikowane, a jednocześnie blokują sprzedaż oryginalnych części zamiennych, pozostawiając właścicielom jeden wybór – skontaktowanie się z oficjalnymi sklepami.

Takie podejście pozwoliło jednak Apple aktywnie testować swoje urządzenia w ostatnich latach pod kątem trwałości i wytrzymałości, wydłużając okres niezawodnej pracy i minimalizując liczbę awarii.

Według Johna. Ternusa, który jest szefem działu rozwoju sprzętu Apple, jego firma stawia trwałość urządzeń znacznie wyżej niż ich potencjał naprawy, ponieważ trwałe „urządzenia” przynoszą więcej korzyści klientom i wymagają mniejszej uwagi przy naprawach, a co za tym idzie, wyglądu „ odpady produkcyjne”, redukując w ten sposób negatywny wpływ na ekosferę planety.

O tym, co eksperci wymieniali oznaki wskazujące, że Twój smartfon wkrótce się zepsuje, pisaliśmy już wcześniej.

nbnews.com.ua

Exit mobile version