Site icon GEO Polityka

Według Bloomberga Bezos umieścił Arnaulta na liście najbogatszych ludzi świata

Założyciel i były dyrektor generalny Amazona, Jeff Bezos, zajmuje pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi świata Bloomberga według stanu na 30 maja 2024 r.

Przeczytaj stronę Ministerstwo Finansów na Facebooku: najważniejsze aktualności finansowe

Teraz majątek Bezosa wynosi 205 miliardów dolarów Od początku roku wzrósł o 27,9 miliarda dolarów.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje francuski biznesmen Bernard Arnault, posiadający pakiet kontrolny LVMH. Jego majątek szacuje się na 203 miliardy dolarów (-4,36 miliarda dolarów od początku roku). Warto odnotować, że na początku maja Arnault był liderem tego rankingu.

Trzecie miejsce w rankingu miliarderów zajmuje założyciel Tesli i SpaceX, Elon Musk, którego majątek szacuje się na 202 miliardy dolarów.

W pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi na świecie znajdują się także założyciel Meta Mark Zuckerberg (169 miliardów dolarów), współzałożyciel Google Larry Page (156 miliardów dolarów), założyciel Microsoftu Bill Gates (152 miliardy dolarów), były dyrektor generalny Microsoft Steve Ballmer (148 miliardów dolarów), były -prezes Alpha 147 miliardów dolarów), założyciel i szef Oracle Corporation Larry Ellison (138 miliardów dolarów) oraz amerykański inwestor i filantrop Warren Buffett (133 miliardy dolarów).

W rankingu jest 500 miejsc, a ostatnie miejsce zajmuje japoński biznesmen Yasumitsu Shigeta. Jego majątek szacuje się na 5,71 miliarda dolarów Od początku roku zmniejszył się on o 215 milionów dolarów.

minfin.com.ua

Exit mobile version