Site icon GEO Polityka

Szmygal podał scenariusz, w którym Ukraińcy powrócą do harmonogramu planowanych przerw w dostawie prądu

W ostatnich dniach, dzięki podłączonym mocom wytwórczym energii słonecznej, w tym zakończeniu remontów w dwóch blokach jądrowych, Ukraina zrezygnowała z godzinowych harmonogramów wyłączeń awaryjnych dla odbiorców domowych.

11 0 < p>

Zdjęcie – kmu.gov.ua

O tym, że Ukraińcy muszą w dalszym ciągu systematycznie podchodzić do oszczędzania energii elektrycznej, a także o tym, w jakich warunkach należy przygotować się na kolejne krótkotrwałe „blackouty” – pisze NBN, powołując się na informacje opublikowane na oficjalnym kanale Telegram Prime Minister Ukrainy Denis Szmygal.

Według Szmygaliego, jeśli ponownie odnotowane zostaną znaczne braki w systemie energetycznym, Ukrenergo ogłosi powrót do dotychczasowego harmonogramu przestojów, gdyż konsekwencje rosyjskiego terroru nie ustąpiły zostały całkowicie wyeliminowane i jeszcze długo będą dawały o sobie znać.”

Premier dodał, że trwa nie tylko odbudowa obiektów infrastruktury energetycznej, ale przygotowywana jest także transformacja tego systemu , „aby był zdecentralizowany i bardziej odporny na ataki wroga”.

Wcześniej pisaliśmy o tym, jak Komisja ds. Energii Rady Najwyższej komentowała planowaną od czerwca podwyżkę stawek za energię elektryczną.

nbnews.com.ua

Exit mobile version