Site icon GEO Polityka

RosSMI ogłosiła klęskę 7 statków okupantów w wyniku nocnego ataku na Krym

Rosyjskie media podają, że w nocy w czwartek, 30 maja, podczas ataku na tymczasowo okupowany Krym, trafionych zostało 7 statków „drugiej armii świata” – łodzie i promy. Ponadto w wyniku ataku na półwysep kilka osób zostało rannych.

11 0

Zdjęcie – boat-ksmz.ru

Rosyjski kanał Telegram ASTRA, powołując się na źródła w służbach ratowniczych tymczasowo okupowanego Krymu, ogłosił klęskę Jak podaje NBN, w wyniku nocnego ataku na półwysep 7 okrętów rosyjskiej marynarki wojennej zostało uszkodzonych.

W szczególności uszkodzone zostały promy Conroe Trader i Avangard, które z powodu uszkodzeń osiadły na mieliźnie. Na promie Conroe Trader jeden z członków załogi został ranny, na „Avangardzie” – 4 osoby.

Poinformowano, że także podczas ataku na Krym 4 transportowe łodzie desantowe „drugiej armii II wojny światowej” świat” uległy zniszczeniu. Według doniesień mediów jedna z nich zatonęła łódź pilotowa „Dream”.

Zniszczenie dwóch łodzi rosyjskich najeźdźców spośród tych wskazanych przez kanał Telegram zostało potwierdzone przez Budanow. Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony wyjaśnił, w jaki sposób trafiły one na okręty armii Putina, i podał szczegóły operacji.

nbnews.com.ua

Exit mobile version