Site icon GEO Polityka

Dolar na Ukrainie szybko rośnie: jaki będzie kurs wymiany w pierwszym tygodniu lata?

Bankier Taras Lesovoy powiedział, jaka będzie sytuacja na rynku walutowym pierwszy tydzień lata.

Oficjalny kurs dolara w dalszym ciągu rośnie. Na dzień dzisiejszy, 30 maja, Narodowy Bank ustalił oficjalny kurs wymiany hrywny na dolara na poziomie 40,4832 UAH. To kolejny historyczny szczyt.

Szef departamentu skarbu Globus Bank Taras Lesovoy w komentarzu dla UNIAN powiedział, czego można się spodziewać dalej po kursie walutowym i czy hrywna będzie nadal szybko spadać

Według ekonomisty w przyszłym tygodniu, 3-9 czerwca.Na rynku walutowym będą miały miejsce procesy inercyjne – najprawdopodobniej ogólne wskaźniki rynkowe ukształtują się na poziomie z końca maja.

“Przypomnę, że na rynku międzybankowym w ostatnich dniach Oby dolar przekroczył 40,3 hrywien, co oznacza wzrost o 2% od 1 maja, inercja będzie obowiązywać nawet w przypadku podjęcia decyzji o podwyżce stawek za prąd (podwyżka taryf jest jednym z wykładników zapowiadanego przyspieszenia inflacji) – mówi ekspert

Jednocześnie nie wyklucza tego już od drugiej połowy miesiącanowe taryfy znajdą odzwierciedlenie we wskaźnikach kursów walut.

Lesowoj wymienił najważniejsze czynniki wpływające na rynek walutowy:

Prognozy ekonomistów dotyczące sytuacji na rynku walutowym w najbliższej przyszłości

< p>“Oczywiście jest zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski, że rynek spodziewa się tego w połowie czerwca, ale pierwsze dziesięć dni będzie najprawdopodobniej pod wieloma względami przypominać maj – a są to częste wielokierunkowe zmiany walut, w górę i w dół, i odwrotnie” – podsumował Taras Lesovoy.

Wcześniej finansiści podali prognozę tego, co będzie się działo z kursem dolara na Ukrainie w nadchodzących miesiącach.

tsn.ua

Exit mobile version