Site icon GEO Polityka

5 powodów, dla których nie awansujesz i jak to naprawić

Dlaczego nie dostaniesz awansu w pracy, Dzherelo: freepik.com

Znowu pojawiła się szansa na awans w pracy. Wierzysz, że jesteś idealny na to stanowisko, ciężko pracujesz, znasz firmę od podszewki & A jednak nie zostałeś ponownie wybrany do awansu. Dlaczego nie dostaniesz awansu w pracy? Według Christiano Winklera, eksperta ds. kariery w Somebody Digital, czasami do uznania potrzebnego do awansu potrzeba czegoś więcej niż tylko kwalifikacji.

TreśćDlaczego nie dostałeś awansu w pracy: nie mówisz o tym Jesteś zbyt miły Dlaczego nie dostałeś awansu awans w pracy: Nie dogadujesz się z szefem Jesteś odporny na informację zwrotną Dlaczego nie awansujesz w pracy: Nie pracujesz nad sobą

Zawsze warto wiedzieć, dlaczego Cię pominięto i co mogłeś zrobić inaczej, aby następnym razem odnieść sukces. Dlatego WomanEL podzieli się fachową poradą na temat tego, nad czym należy popracować.

Dlaczego nie dostałeś awansu w pracy: nie rozmawiasz o tym

Świetna praca zasługuje na uznanie. Czasami jednak wkład i umiejętności miękkie mogą pozostać niezauważone – zwłaszcza jeśli nie czujesz się na siłach, aby jasno przekazać swoje osiągnięcia osobom znajdującym się nad tobą. „Zwłaszcza w dużych firmach zatrudniających wielu pracowników szef może nie wiedzieć, że oprócz tych, które posiadasz na obecnym stanowisku, posiadasz umiejętności, które uczynią z ciebie silnego lidera” – mówi Winkler. „Upewnij się, że Twoje umiejętności i zdolności są znane, zamiast liczyć na to, że ktoś w końcu je zauważy.”

Jesteś zbyt uroczy

Próba zadowolenia wszystkich i niemożność powiedzenia „nie” może być wyczerpująca i uniemożliwiać awans, Źródło: freepik.com

Życzliwość i praca zespołowa to wspaniałe cechy lidera, ale mówienie wszystkiego „tak” i staranie się o zadowolenie ludzi może uniemożliwić awans. Nie będziesz w stanie przejąć inicjatywy ani wyrazić swoich opinii, bez względu na to, jak cenne, i trudno będzie ci przekazać negatywną opinię, gdy będzie to potrzebne. Możesz także spędzać zbyt dużo czasu na próbach uszczęśliwiania innych i podejmować dodatkowej pracy, aby podkreślić swoje osiągnięcia i sukcesy. Oznacza to, że jesteś mniej widoczny dla menedżerów, którzy szukają osób do awansu.

Dlaczego nie dostaniesz awansu w pracy: nie dogadujesz się z szefem

Otwarta komunikacja i zaufanie są bardzo ważne. A jeśli masz złe relacje ze swoim menedżerem, może to zmniejszyć Twoje szanse na awans. Możesz uważać się za osobę, która doskonale radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jednak bez aktywnego poszukiwania informacji zwrotnej (oraz, co ważne, słuchania i uwzględnienia otrzymywanych informacji zwrotnych) nigdy nie dowiesz się, które obszary wymagające poprawy powstrzymują Cię przed awansem.

Jesteś odporny na opinie

Nawet jeśli masz świetne relacje ze swoim przełożonym, konstruktywna krytyka może być bolesna, zwłaszcza jeśli masz bardzo różne opinie na temat swojej pracy. „Jeśli jednak przyjmiesz postawę defensywną lub lekceważącą, gdy Twój menedżer oferuje informacje zwrotne i rady, tracisz możliwości rozwoju, a także pokazujesz im, że nie cenisz ich wkładu i autorytetu” – radzi Winkler. „Może to być także dla nich sygnał, że nie będziesz w stanie udzielić konstruktywnej informacji zwrotnej osobom poniżej Ciebie, jeśli będziesz kierować zespołem.”

Dlaczego nie awansujesz w pracy: nie pracujesz nad sobą

Czasami powód, dla którego nie awansujesz, jest najbardziej oczywisty. Po prostu nie masz umiejętności ani przeszkolenia na to stanowisko. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie zostaniesz awansowany. I nie zawsze oznacza to, że musisz zdobyć nowy stopień, aby rozwijać swoją karierę. Potrzebne umiejętności można łatwo zdobyć, biorąc udział w szkoleniu, obserwując kogoś na pożądanym stanowisku, a nawet pracując nad bardziej miękkimi umiejętnościami, takimi jak rozwiązywanie problemów i inteligencja emocjonalna.

Chcesz być bardziej produktywny? Postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, aby poprawić swoją produktywność.

Źródło informacji

Exit mobile version