Site icon GEO Polityka

16 tys. dolarów za dwa dmuchane pierścienie: w pobliżu Cisy zatrzymano czterech nielegalnych mężczyzn

Mężczyźni planowali przedostać się do Rumunii.

Zatrzymani nielegalni imigranci

Na Zakarpaciu, straż graniczna oddziału tyaczowskiego „Oddział Mukaczewo wstrzymał próbę nielegalnego przekroczenia granicy. Dwóch mieszkańców obwodu lwowskiego oraz mieszkańców Zakarpacia i obwodu tarnopolskiego planowało przepłynąć rzekę Cisę do sąsiedniej Rumunii. 

Jak wynika z oświadczenia Państwowej Służby Skarbowej, o pomoc w realizacji pomysłu nielegalnego przekroczenia granicy państwowej mężczyźni zwrócili się do przedsiębiorców, z którymi kontaktowali się za pośrednictwem portali społecznościowych. Po przybyciu do miasta Tyaczów mężczyzna został odwieziony samochodem w stronę granicy i skierowany w stronę rzeki Cisy.

Dla czterech przedsiębiorców otrzymali dwa dmuchane kółka dla dzieci. Sami organizatorzy transakcji zniknęli. Za takie usługi sprawcy musieli zapłacić po 4 tysiące dolarów każdy.

„To prawda, mężczyznom nie było dane nawet zobaczyć rzeki, bo 50 metrów przed granicą weszli w pole widzenia straży granicznej, która potajemnie pełniła służbę w pobliżu.” – zauważyli funkcjonariusze straży granicznej. 

Przed nieoczekiwanym spotkaniem ze strażą graniczną jedna z „płetwy” próbowała się ukryć, ale zatrzymała się po oddaniu strzałów ostrzegawczych przez oddział. Zatrzymano uciekiniera i jego wspólników.

„Według nich sporządzono protokoły w sprawie wykroczeń administracyjnych, o których mowa w art. 204-1 Kodeksu wykroczeń administracyjnych „Nielegalne przekroczenie lub usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy granicę państwową Ukrainy.” Ponadto w stosunku do sprawcy naruszenia przepisów straży granicznej sporządzono protokół i w oparciu o art. 185-10 „Złośliwe nieposłuszeństwo wobec zgodnego z prawem polecenia lub żądania żołnierza lub pracownika Państwa Służby Granicznej Ukrainy lub członka formacji publicznej ds. ochrony porządku publicznego i granicy państwowej” – dodała Państwowa Służba Skarbowa.

Sprawy zostały skierowane do sądu.

Exit mobile version